Specialist Recuperare Medicala

Regina Maria - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Ai excelente abilitati dе comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate, abilitati dе munca in echipa, proactivitate privind realizarea sarcinilor;
  • Detii cunostinte MS Office - nivel mediu;
  • Cunosti limba engleza - nivel mediu.
  • Detii Autorizatie de Libera Practica Profesionala;

Descrierea jobului

  • Eşti responsabil de activitatea medicală în specialitatea kinetoterapie şi recuperare medicală, oferi suport medicului, susţii şi încurajezi pacientul şi aparţinătorii acestuia pe parcursul tratamentului în conformitate cu standardele de calitate şi siguranţa pacientului;
  • Stabilești priorităţile privind procedurile de recuperare medicală şi întocmeşti planul de aplicare a acestora, programul de lucru, locul și modul de desfăsurare al tratamentului;
  • Efectuezi tehnicile medicale specifice fiecărui caz în parte şi completezi permanent în fișa de recuperare medicală toate informaţile conform procedurilor de lucru comunicate;
  • Te implici în perfecționarea continuă a activitătii de recuperare medicală.

Rețeaua de sănătate REGINA MARIA este lider în calitatea serviciilor medicale din România, fiind singurul operator care deține trei spitale cu acreditări internaționale. Prin cele 13 acreditări deținute – o performanță unică în Europa Centrală și de Est, REGINA MARIA demonstrează constant angajamentul său pentru excelența medicală și siguranța îngrijirii pacienților.

Totodată, REGINA MARIA a inovat și segmentul serviciilor medicale pentru companii, lansând în premieră în România conceptul de abonamente corporate, în urmă cu 25 de ani. Mai recent, compania a dezvoltat și pachete medicale specializate pentru IMM și persoane fizice, gestionând în prezent un portofoliu de peste 640.000 de abonamente. În plus, în ultimii 10 ani, REGINA MARIA a investit peste 130 de milioane de euro în dezvoltarea sistemului medical din România, prin modernizarea sau deschiderea de noi locații, achiziția de aparatură performantă și pregătirea echipelor medicale.

REGINA MARIA este singura companie de servicii medicale din România care a preluat în totalitate și a integrat cu succes peste 30 de alți jucători de pe piață, având o prezență proprie în 20 de județe și acoperire națională prin intermediul celor peste 310 clinici partenere. Compania reunește aproape 7.000 de angajați și colaboratori și oferă servicii complete de spitalizare și chirurgie, maternitate, policlinică, imagistică, laborator și stocare de celule stem, unui număr de peste 4.5 milioane de pacienți.

Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022