Specialist Recrutare

MoneyGold - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Viziunea MoneyGold este oferirea de servicii financiare non bancare catre clientii sai la cele mai inalte standarde calitative. Astfel, pentru noi calitatea inseamna siguranta tranzactiilor, incredere si transparenta completa, atunci cand se apeleaza la noi. Serviciile Moneygold sunt: transfer de bani, amanet, si schimb valutar.
Echipa MoneyGold – parte din grupul Teilor: In prezent, echipa MoneyGold este formata din peste 120 de profesionisti, care lucreaza in: vanzari servicii, achizitii, HR, IT, marketing, contabiltate, logistica si management.
Rolul departamentului de resurse umane: De a ajuta organizatia sa evolueze, fiind un partener strategic al conducerii companiei.
Rolul tau in departamentul HR: Ca urmare a dezvoltarii companiei, ne marim echipa cu un recrutor care se va ocupa de coordonarea end to end a procesului de recrutare.

Cerinte:
  • Experienta in domeniul HR - recrutare minim 2 ani este un must;
  • Experienta relevanta in recrutare blue & white collar;
  • Absolvent studii superioare specializate (psihologie/socio-umane/relatii publice);
  • Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii;
  • Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală;
  • Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel;
  • Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor;
  • Abilităţi de lucru în echipă;
  • Cursuri in domeniul resurselor umane – un avantaj;
  • MS Office (Word, Excel); Limba Engleza - avansat
  • Carnet de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
  • Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente;
  • Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
  • Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
  • Sustine interviurile, evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie;
  • Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
  • Elaborareaza ofertele de angajare;
  • Implicarea in diverse actiuni ce tin de intocmirea fiselor de post, dezvoltarea resurselor umane si alte activitati ce tin de departamentul HR;
  • Intocmeste si transmite diverse raportari periodice;
  • Tine legatura cu toate departamentele companiei;
  • Studiaza piata fortei de munca pentru domeniul de activitate specific firmei, culege informatii necesare imbunatatirii calitatii procesului de selectie-recrutare.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv;
  • Bonuri de masa; Laptop, telefon de serviciu; Diverse bonusuri in functie de realizari;
  • Asigurare medicala in reteaua Medicover;
  • Acces gratuit la Biblioteca interna Teilor;
  • Cursuri si training-uri (conform Planului de formare / dezvoltare aprobat).

LOCATIE
Activitatea se desfasoara exclusiv de la biroul din Pitesti
DEPARTAMENT
Resurse Umane

MoneyGold vă oferă cele mai rapide și sigure servicii financiare nebancare.

Cele peste 65 de locații din țară vă oferă împrumuturi prin amanetare, servicii de schimb valutar și transfer rapid de bani.

Conceptul MoneyGold se bazează pe servicii financiare la cele mai înalte standarde, sigure, transparente și de încredere.

Amanet

Împrumuturile prin amanetare MoneyGold se efectuează simplu și rapid, cu cel mai mic comision de 0,1% pe zi, indiferent de suma împrumutată.

Exchange

MoneyGold vă oferă cel mai bun curs din oraș pentru serviciile de schimb valutar.

Transfer de bani

Pentru cei care doresc să trimită sau să primească bani rapid și fără costuri ascunse, MoneyGold le pune la dispozitie serviciul de transfer de bani. Transferul de bani este realizat prin intermediul MoneyGram.

Vă așteptăm în oricare dintre agențiile MoneyGold!

Descoperă locațiile MoneyGold!

MoneyGold – De cuvânt de la bun început!

Publicat 22 oct. 2021 Reactualizat 6 nov. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos