Specialist Recrutare

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Adecco Resurse Umane doreste sa-si intregeasca echipa de la Brasov cu un nou membru pe postul de Specialist Recrutare - Blue Collar.
Rolul este pe perioada determinata.

Candidatul ideal detine:
- Motivat si pasionat de domeniul recrutarii si selectiei;
- Creativ, capabil de a gestiona proiecte multiple intr-un ritm alert si orientat catre rezultat;
- Disponibil la munca de teren (maxim 50% din total timp de lucru);
- Experienta in vanzari D2D constituie avantaj;
- Bune abilitati de comunicare, relationare si munca in echipa;
- Permis de conducere categoria B;
- Limba engleza - nivel mediu;

Responsabilitati:
- Derulezi procese de mass recruitment si folosesti instrumente de selectie specifice acestora;
- Contactarea candidatilor si stabilirea interviurilor;
- Identifici si accesezi canalele de recrutare cele mai eficiente;
- Derularea interviurilor telefonice sau fata in fata;
- Mentinerea legaturii cu clientii si candidatii privind procesul de recrutare;
- Oferirea de feedback candidatilor in urma procesului de recrutare.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 20 oct. 2021 Reactualizat 17 nov. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos