Publicat 08 Apr 2021 | Expiră 08 Mai 2021

Specialist recrutare

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Resurse umane / Psihologie

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare de specialitate (Comunicare/ Resurse umane/ psihologie)
  • Cunostinte MS Office si canale de recrutare online.
  • 1-2 ani experienta in domeniul recrutarii de personal (constituie avantaj recrutare in domeniul vanzarilor)
  • Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare si relationare cu oamenii;
  • Atitudine proactiva si increzatoare.
  • Spirit de observatie si capacitate de a face analiza comportamentala;
  • Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel;
  • Capacitate de gestionare eficienta a timpului si prioritatilor;
  • Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit si deplasari

Descrierea jobului

  • Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante
  • Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente
  • Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
  • Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
  • Organizeaza si sustine interviurile telefonice si fata in fata in vederea selectarii candidatilor
  • Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie
  • Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
  • Prezentarea corecta si completa a posturilor si promovarea imaginii companiei in cadrul interviurilor cu candidatii
  • Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
  • Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a oamenilor

Rețeaua noastra de magazine este compusă din aproape 30 de locații, fiind prezenti în întreaga țară, la care se adaugă prezența online a brand-ului.

Magazinele Sabrini oferă o gamă larga de bijuterii, ceasuri și diverse accesorii, având în portofoliu branduri renumite din domeniu: Pandora, Tissot, Tag Heuer, Longines, Fosil, Swatch, Guess, DeRuvo Diamonds, Blanco's Diamonds, Carla M, Shinsaki, Leo Marcus… Mai multe detalii despre Sabrini România puteți afla accesând pagina web www.sabrini.ro sau pagina oficială www.facebook.com/sabrini.fanpage.

Specialist recrutare  -  SABRINI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles