Publicat 13 Mai 2019 | Reactualizat 12 Iun 2019 | Expiră 13 Iun 2019

Specialist Recrutare / Resurse Umane

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Atelierele ILBAH cauta un HR Specialist energic, implicat si pasionat de munca in domeniul resurselor umane, care sa se alature echipei noastre. Echipa Atelierele ILBAH este una tanara, iar activitatea una foarte dinamica. Candidatul ideal se va ocupa in principal de partea de Recrutare dar si de activitati administrative ce au legatura cu resursele umane.

Calitati pe care ni le dorim:
- Abilităti excelente de comunicare si relationare;
- Experienta intr-o pozitie similara – minim 2-3 ani;
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu, reprezinta un avantaj;
- Spirit analitic, structurat, organizat;
- Calitati de planificare si prioritizare;
- Cunostinte ale legislatiei muncii;
- Cunostinte foarte bune de operare PC – pachetul MsOffice (Word, Excel, Powerpoint);
- Atentie la detalii, discretie, spirit de răspundere.

Descrierea jobului

- Identificarea surselor de recrutare, editarea si postarea anunturilor de recrutare;
- Selectia CV-urilor, distribuirea acestora si actualizarea bazei de date interne;
- Sustinerea interviurilor de selectie pentru toate posturile disponibile din cadrul companiei;
- Participarea la realizarea si implementarea programelor de formare în acord cu nevoile companiei;
- Asigurarea si supravegherea procesului de onboarding pentru colegii noi ce se alatura echipei noastre;
- Intocmirea si indosarierea contractelor individuale de munca si gestionarea modificarilor ce apar pe parcursul desfasurarii raportului de munca: acte aditionale, decizii de suspendare si incetare a suspendarii, incetarea contractelor de munca, etc;
- Intocmirea adeverintelor pentru salariati (vechime, stagiu, medic, banca etc.);
- Evidenta tuturor tipurilor de concedii ale angajatilor;
- Intocmirea dosarului de recuperare pentru concediile medicale si depunerea acestuia la CASMB;
- Intocmirea si actualizarea fiselor de post, Regulamentului Intern, Contractului Colectiv de Munca;
- Colaborarea cu furnizorul SSM si cabinetul de medicina muncii;
- Dezvoltarea si implementarea diverse programe de motivare a angajatilor;
- Elaborarea si monitorizarea proceselor de evaluare impreuna cu fiecare coordonator de departament si in functie de specificul acestora;
- Intocmirea documentelor si situatiilor cerute de management si asigurarea unui suport administrativ pentru zonele relevante de interactiune intre departamentele companiei.

Beneficii:
- Mediu de lucru extrem de placut;
- Sedii centrale;
- Spatiu de relaxare;
- Reducere 50% la cursurile Atelierele ILBAH;
- Bonusare permanenta, in urma evaluarii activitatii.

Atelierele ILBAH reprezinta un concept modern pe piata formarii profesionale din Romania. Infiintata in anul 2012, Atelierele ILBAH s-a remarcat prin rezultatele exceptionale obtinute in mod constant de absolventii cursurilor. Atelierele ILBAH organizeaza cursuri autorizate recunoscute la nivel national si international. Atelierele ILBAH este autorizate de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei prin ANC pentru organizarea de cursuri de calificare, initiere si perfectionare. De asemenea, Atelierele ILBAH organizeaza training-uri, workshop-uri, evenimente si conferinte. Atelierele ILBAH organizeaza cursuri de: design interior, design vestimentar, stilism, proiectare vestimentara, croitorie, decorator floral, PR-public relations, inspector resurse umane, manager resurse umane, machiaj profesional, hairstyling, manichiurist-pedichiurist, stilist-protezist de unghii, cosmetica, masaj, cooking si multe altele. Cursurile sunt autorizate de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei prin Autoritatea Nationala pentru Calificari (ANC). La finalul cursului se obtine diploma recunoscuta la nivel national si international.

De asemenea organizam workshop-uri si training-uri de: 3DS MAX- Vizualizari arhitecturale, Photoshop, Autocad, Sketchup si multe altele. Lista complete de cursuri si servicii poate fi gasita aici: https://www.ateliereleilbah.ro/

Expirat
Specialist Recrutare / Resurse Umane  -  Atelierele ILBAH - Centru de calificare si formare profesionala

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles