Specialist recrutare-cu limba germana

MEDIPE - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cu o experiență de peste 10 ani în domeniul recrutării personalului aflat la îngrijire persoane vârstnice la domiciliu în Germania, GRUPUL MEDIPE se distinge prin atenția maximă acordată fiecărei persoane care colaborează cu noi.

Echipa MEDIPE este formată din peste 100 de angajați care lucreaza la sediile companiei noastre in Polonia, Bulgaria si Romania.

Pregătește-te pentru noi provocări și alătură-te echipei noastre din SIBIU !

● ai studii superioare;
● ai experienta in recrutare minim 2 ani ( reprezintă un avantaj și experiența similară în call
center / vânzări );
● cunoști limba germană la nivel B2-C1 reprezinta avantaj;
● ești o persoană orientată spre realizarea targetului, care se implică și este foarte bine
organizată;
● îți place să vorbești la telefon iar atuul tău este ușurința de a stabili relații cu oamenii.

Descrierea jobului

În sarcinile tale va intra:

● rezolvarea cererilor venite prin toate canalele de marketing;
● contactarea candidaților;
● administrarea bazei de date;
● realizarea interviurilor;
● administrarea documentelor;
● verificarea cunoștințelor de limbă germană;
● prezentarea ofertelor de angajare;
● suportul acordat candidatului pe tot parcursul colaborării;
● colaborarea cu departamente interne in vederea realizări corespunzătoare a sarcinilor;
● contactul telefonic și prin e-mail cu clienții din Germania;
● primirea și procesarea documentelor de la potențiali clienți.

Beneficii:
  • Bonusuri de performanta;
  • Training;
  • Teambuilding.
Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022