Publicat 12 Iun 2019 | Reactualizat 26 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Specialist Raportare Financiară IFRS

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate în domeniul financiar-contabil;
Cel puțin 3 ani experiență în audit/raportare, cu experiență obligatorie în întocmirea situațiilor financiare IFRS;
Foarte bune cunoștințe de IFRS și bune cunoștințe de RAS;
Cunoștințe excelente ale pachetului Microsoft Office, în special Excel;
Limba engleză la nivel avansat;
Spirit de echipă și un grad ridicat de independență;
Abilități foarte bune de comunicare și relaționare;
Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
Bune abilități de negociere;
Capacitate de învătare continuă.

Descrierea jobului

Întocmește situații financiare IFRS prin ajustarea situațiilor financiare OMF;
Responsabil de reconciliere, balanță IFRS vs Local;
Verifică ajustările IFRS în conformitate cu politica de grup și cu regulile IFRS;
Raportează lunar către HQ rezultatele actuale;
Consiliază managementul în privința modului de aplicarea a politicii economico-financiare a companiei și urmărește respectarea acesteia la toate nivelurile ierarhice;
Pregătește informații și rapoarte pentru terțe părți: instituții, autorități, auditori;
Propune îmbunătățiri asupra metodologiilor în vigoare și cuantifică efectul modificărilor acestora asupra business-ului;
Supervizează și asigură respectarea procedurile contabile interne

Membră a Grupului Francez Adeo, numărul 3 mondial în piața de bricolaj, compania LEROY MERLIN România are în prezent deschise magazine în București, Craiova, Ploiești, Brașov, Cluj-Napoca, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Suceava, Bacău, Iași, Timișoara, Oradea, urmând să deschidă și alte magazine în principalele orașe din țară. Magazinele LEROY MERLIN oferă clienților săi soluții pentru amenajarea spațiului, decorare, grădinărit, construcții, bricolaj. Astfel, visele fiecarui client se pot îndeplini grație prețurilor accesibile și diversității produselor.

LEROY MERLIN susține platforma comunitara online FACEM-FACEM pusă la dispoziția tuturor pasionaților de bricolaj, construcții, decorațiuni și grădinărit. La Leroy Merlin reușita fiecărui membru al companiei contribuie la reușita companiei.

Expirat
Specialist Raportare Financiară IFRS  -  LEROY MERLIN ROMANIA SRL