Publicat 29 Sep 2020 | Reactualizat 20 Oct 2020 | Expiră 29 Oct 2020

Specialist QA & QMS

1 post

Candidatul ideal

Cerinte:

- Studii superioare
- Limba engleza- nivel avansat
- Cunostinte foarte bune de utilizare a pachetului MS Office (excel, Power Point)
- Cunostinte solide sisteme de management al calitatii ISO 9001, management mediu ISO 14001, OHSAS 18001
- Cunostinte instrumente si metodologie imbunatatire continua (LEAN, 5S, SMED, FMEA, QCC)
- Persoana analitica, proactiva, atenta la detalii, minutioasa, deschisa la schimbari;
- Abilitati de comunicare, lucru in echipa;

Constituie avantaj:

- Certificare auditor intern ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
- Experienta in implementarea proiectelor de imbunatatire continua (LEAN, 5S, SMED, FMEA, QCC)

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Asigura implementarea, respectarea si mentinerea sistemului de management integrat in conformitate cu cerintele standardelor ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001;
- Urmareste si participa activ la realizarea auditurilor interne sau externe conform planificarii efectuate;
- Urmareste derularea si acorda suport la realizarea proiectelor de imbunatatire continua din cadrul organizatiei (LEAN,5S, FMEA, SMED, QCC);
- Pregateste diverse analize si rapoarte specifice domeniului calitatii

Beneficii:

Pachet salarial competitiv
Tichete de masă
Tichete cadou pentru diferite ocazii
Asigurare de sanatate, viata si de accidente
Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă
Cursuri de calificare şi instruire la locul de munca
Posibilitate dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie multinationala
Transport asigurat pe ruta Tg-Mures-Reghin si retur

Kastamonu Entegre A.S. membra a holdingului Hayat, cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului, produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, pana la parchet laminat şi alte produse complementare. Kastamonu Romania se afla in Reghin, judetul Mures si este rezultatul de succes al unui plan de investitii impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, care a fost demarat în 1998, in prezent avand un numar de peste 850 angajati in trei unitati de productie. www.kastamonuentegre.com

După 20 de ani de investiții continue, Kastamonu Romania se mândreste astăzi cu o platformă industrială de prelucrare a lemnului modernă și complexă, cu o poziție recunoscută la nivel regional în rândul producătorilor de PAL brut, melaminat și blaturi de lucru, și la nivel mondial în rândul producătorilor de fețe de uși din HDF texturat.

Pe lângă produsele fabricate in Romania, compania noastra comercializează și o largă gamă de produse fabricate în cadrul grupului. Dintre acestea, cele mai de succes sunt MDF-ul ultralucios (EvoGloss, Acrylic, Glossmax) și parchetul laminat (Floorpan). Începând cu anul 2018 Kastamonu Romania va adăuga gamei de produse comercializate și o colecție de 95 de decoruri de laminate decorative.

Specialist QA & QMS  -  KASTAMONU ROMANIA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles