Publicat 11 Iun 2021 | Expiră 11 Iul 2021

Specialist proiectare date tehnice ferestre PVC / alu / lemn

1 post

Candidatul ideal

- carnet de conducere B (*obligatoriu)
- cunoștințe bune* sau foarte bune de operare pe calculator
- cunoștințe de engleză* și/sau germană
- cunoștințe în domeniul tâmplăriei PVC, aluminiu, lemn
- studii tehnice
- spirit de echipă
- dorință de învățare și dezvoltare permanentă
- meticulos, dar se încadrează totuși totdeauna în termene
- nu refuză dacă primește din când în când sarcini monotone
- abilități de comunicare cu clienții, abilități pedagogice, răbdare și înțelegere
- acceptă probleme dificile, provocări în configurarea programului, ceva ce nimeni nu a mai făcut
- în delegații disponibilitate la ore suplimentare, chiar și sâmbătă și duminică

Descrierea jobului

Avem nevoie pentru punctul nostru de lucru din București (Chiajna) de încă o persoană care să ne ajute. Jobul s-ar putea descrie ca: Specialist proiectare asistată de calculator, introducere și configurare date tehnice în domeniul tâmplăriei PVC, aluminiu și lemn, inclusiv date CNC, la nevoie cu deplasare în țară și străinătate

Reponsabilități:
- configurează până în cele mai mici detalii programul WinArhi pentru producătorii de ferestre, mai puțin scripturile complexe de la accesorii ce ar presupune cunoștițe avansate de programare, în rest totul
- servicii de introducere/prelucrare date tehnice în programul WinArhi, Excel, Autocad, server SQL, chiar și la sediul clientului în țară și în afară
- acordarea de asistență tehnică și consultanță, prezentare și instruire în utilizarea programului WinArhi, prin telefon, e-mail, remote, față în față
- ordine și curățenie la propriul birou

Beneficii:
- birou proaspăt amenajat, spațios, într-un cadru restrâns
- mediu de lucru optim
- mașină și telefon de firmă

Producător de software pentru industria tâmplăriei din PVC, aluminiu și lemn

Specialist proiectare date tehnice ferestre PVC / alu / lemn  -  DualSoft SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles