Publicat 03 Oct 2019 | Reactualizat 02 Nov 2019 | Expiră 03 Nov 2019

Specialist produs radiologie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare tehnice
Certificări: Permis conducere categoria B

Cunoștințe:
➢ Reprezintă un plus cursurile de: comunicare, management al timpului, formator, achiziții publice
➢ Cunostințe generale de medicină, fizică, management, marketing, imagistică medicală
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limba engleză – nivel avansat

Experiența:
➢ Experiența pe un post similar este un avantaj

Aptitudini:
➢ excelente abilități de comunicare
➢ abilitatea de prioritizare a task-urilor
➢ abilitatea de a identifica informațiile relevante
➢ capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres
➢ capacitatea de organizare a timpului
➢ spirit de echipă
➢ perseverență
➢ rigurozitate
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
➢ Participă la programe de instruire interne și externe cu specialiștii firmei producătoare în scopul educării proprii.
➢ Promovează la clienții / potențialii clienți companiei / ai companiei produsele de radiologie din portofoliul alocat.
➢ Urmărește proiectele în desfășurare pentru produsele de care răspunde.
➢ Suport tehnic pentru departamentul vânzări în vederea îndeplinirii target-ului anual de vânzări stabilit pentru produsele din portofoliu de radiologie.
➢ Răspunde de identificarea informațiilor relevante pentru crearea și susținerea de prezentări de produs în fața clienților.
➢ Asigură realizarea ofertelor pentru echipamentele de radiologie în funcție de necesitatea fiecărui client în parte.
➢ Studiază caietele de sarcini în vederea participării la licitații, completează cerințele tehnice ale caietelor de sarcini pentru produsele din portofoliu, formulează solicitări de clarificare și participă la redactarea contestațiilor dacă este cazul.
➢ Colaborează cu toți reprezentanții medicali în vederea promovării produselor din portofoliul alocat.
➢ Organizează și participă la evenimente medicale în vederea promovării produselor din portofoliu.
➢ Își planifică și organizează propria activitate pe baza unui bun management al timpului.
➢ Întocmește documentația tehnică în vederea obținerii autorizațiilor CNCAN necesare pentru furnizarea (cu toate activitățile aferente) pe teritoriul României a echipamentelor radiologice din portofoliu.
➢ Întocmește rapoartele solicitate de companie.

Beneficii:
➢ program de lucru flexibil
➢ mediu de lucru motivațional
➢ cursuri de perfecționare și dezvoltare
➢ leadership vizionar.

MEDIST Imaging&POC SRL. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători importanți: General Electric Healthcare, Atmos, Biegler, ImaCor, Leica Microsystems, Q-Core, Schiller, ThermoFisher Scientific, Wevosys, Zoll, Apelem DMS.
Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Iași.

Expirat
Specialist produs radiologie  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles