Specialist Procese & Proceduri

Regina Maria - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Competențe specifice:
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Bune abilități de comunicare și exprimare atât verbală, cât și în scris
  • Buna organizare și planificare a activității
  • Proactivitate
  • Foarte bune abilitati de Comunicare
  • Abilitati de persuasiune
  • Foarte bune cunostinte ale aplicatiilor MS Office

Certificări/ Competențe tehnice:
  • Utilizare excelenta a programelor din suita: MS Office: Word, Excel, PowerPoint obligatoriu
  • Utilizare programe modelare procese (ex: MS Visio/ Adonis/ Aris) constituie un avantaj
  • Certificare Lean Six Sigma constituie un avantaj

Descrierea jobului

Cum poti contribui la misiunea departamentului?
  • Elaborand eficient, corect și la timp hărțile de proces și procedurile aferente proceselor din companie, vei contribui la realizarea unor experiențe memorabile pozitive pentru pacienti si pentru clientii interni si externi.

Daca ar fi sa sintetizam informatia despre rol, atunci trebuie sa stii ca in linii mari, vei fi avea doua arii de expertiza:
  • Identificarea si documentarea proceselor la nivel de companie
  • Crearea procedurilor la nivel de companie.

Daca ai nevoie de informatii suplimentare pentru “documentarea rolului”, atunci trebuie sa stii ca te vei ocupa de:
  • Identificarea si documentarea proceselor la nivel de companie, prin crearea de hărți de proces.
  • Elaborarea de proceduri noi pe baza detaliilor primite de la ownerii proceselor și a managerului de procese.
  • Actualizarea procedurilor existente.
  • Oferirea suportului necesar în vederea revizuirii procedurilor existente.
  • Actualizarea hărților de proces existente, de fiecare dată când apar schimbări organizaționale sau modificări ale rolurilor și responsabilităților.
  • Întocmirea și actualizarea rapoartelor conform ariei de activitate și orice alte rapoarte solicitate de managerul direct.
  • Transmiterea informatiilor necesare correct si la timp către managerul direct în vederea generării de rapoarte.
  • Actualizarea corecta si in timp a bazelor de date specifice ariei de activitate.
  • Furnizarea informațiilor cerute de către auditorul intern/ extern, aferente propriei arii de activitate.

Rețeaua de sănătate REGINA MARIA este lider în calitatea serviciilor medicale din România, fiind singurul operator care deține trei spitale cu acreditări internaționale. Prin cele 13 acreditări deținute – o performanță unică în Europa Centrală și de Est, REGINA MARIA demonstrează constant angajamentul său pentru excelența medicală și siguranța îngrijirii pacienților.

Totodată, REGINA MARIA a inovat și segmentul serviciilor medicale pentru companii, lansând în premieră în România conceptul de abonamente corporate, în urmă cu 25 de ani. Mai recent, compania a dezvoltat și pachete medicale specializate pentru IMM și persoane fizice, gestionând în prezent un portofoliu de peste 640.000 de abonamente. În plus, în ultimii 10 ani, REGINA MARIA a investit peste 130 de milioane de euro în dezvoltarea sistemului medical din România, prin modernizarea sau deschiderea de noi locații, achiziția de aparatură performantă și pregătirea echipelor medicale.

REGINA MARIA este singura companie de servicii medicale din România care a preluat în totalitate și a integrat cu succes peste 30 de alți jucători de pe piață, având o prezență proprie în 20 de județe și acoperire națională prin intermediul celor peste 310 clinici partenere. Compania reunește aproape 7.000 de angajați și colaboratori și oferă servicii complete de spitalizare și chirurgie, maternitate, policlinică, imagistică, laborator și stocare de celule stem, unui număr de peste 4.5 milioane de pacienți.

Publicat 25 ian. 2022 Reactualizat 22 feb. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos