Publicat 21 Dec 2020 | Reactualizat 20 Ian 2021 | Expiră 21 Ian 2021

Specialist performanta si analiza - e-Commerce

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam un specialist in raportare si analize care se va alatura echipei e-Commerce Auchan Romania, iar din acest rol va fi responsabil de importarea, transformarea, validarea, agregarea si analizarea datelor din diverse surse, cu scopul de a trage concluzii informate si a propune solutii de imbunatatire, pe baza rapoartelor construite.

Cerințe:

  • Studii superioare/medii absolvite
  • Cunoaste limba engleza
  • Cunostinte avansate de MS Office, în special Excel (tabele dinamice, grafice, gestionare baze de date, funcții)
  • Cunoștințe Google Analytics - conditie obligatorie
  • Autonomie, rigoare si responsabilitate
  • Capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

  • Monitorizeaza indicatorii de performanta e-Commerce in contextul de piata si cel intern
  • Aduna si analizeaza date din surse multiple si creeaza rapoarte pentru a sprijini luarea deciziilor de catre stakeholderi interni
  • Analizeaza si include in rapoarte comportamentul clientilor din zona de marketing digital, site web, aplicatie mobila, social media
  • Se implica in indentificarea cauzelor si riscurilor principale si sprijina procesul decizional
  • Cerceteaza cele mai bune practici, ajuta la cautarea, evaluarea si implementarea de noi abordari
  • Propune specificații de bussines pentru imbunatatirea colectarii datelor/crearea rapoartelor si coordoneaza furnizorii externi pentru implementare
  • Oferă suport echipei în stabilirea roadmap-ului anual, strategiilor de imbunatatire vanzari si generează idei pentru a creste business-ul.

Auchan Retail este unul dintre cele mai importante lanturi comerciale, locul 11 în lume, prezent în 17 tari, cu peste 3.700 magazine si aproape 350.000 de angajati.

Primul magazin din tara noastra a fost deschis la 7 noiembrie 2006, în cartierul Titan, iar în prezent Auchan România numără 33 de hipermarketuri, o retea de magazine MyAuchan si 10.000 de angajati.

Succesul nostru l-am realizat cu oameni ca tine: motivati, implicati, responsabili si ambitiosi.Daca iti doresti sa activezi intr-un mediu de lucru civilizat si colegial, cu numeroase posibilitati de implinire profesionala, trimite CV-ul direct pe acest site sau creaza-ti cont pe site-ul www.auchan.ro, sectiunea Cariera.

Informatii privind Protectia Datelor cu Caracter Personal le regasiti accesand link-ul:https://cariere.auchan.ro/Account/Register#, Termenii si conditiile.

Expirat
Specialist performanta si analiza - e-Commerce  -  AUCHAN RETAIL ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles