Publicat 17 Oct 2018 | Reactualizat 16 Nov 2018 | Expiră 17 Nov 2018

Specialist pentru centru de prelucrare in coordonate CNC

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii tehnice: liceu sau colegiu;
Cunostinte desen tehnic;
Operare PC: Word, Excel;
Cunoasterea programelor Autocad (mediu) sau CorelDraw reprezinta avantaj;
Limba engleza, nivel mediu.

Descrierea jobului

Ocupantul postului va lucra pe o masina de prelucrare sticla in 3/5 axe.
Instruirea permanenta si perfectioanarea in lucrul cu masina;
Programarea masinii pentru a executa modelul din schita de productie;
Incarcarea masinii cu geam;
Intretinerea masinii

Glass Expert srl este o firma romaneasca avand capital integral autohton si are ca principal obiect de activitate prelucrarea si finisarea sticlei plane.
Din activitatea de baza s-au desprins si celelalte activitati ce le desfasuram in prezent. Astfel, produsele si serviciile noastre se adreseaza in prezent unui segment de piata larg, plecand de la persoana particulara ce doreste sa-si cumpere o masuta din sticla, pana la implicarea noastra in proiecte de anvergura.
Capacitatile de productie ce ne permit sa executam orice tip de prelucrare a sticlei plane sunt dispuse intr-un spatiu de productie de cca 2000mp din care 700mp este efectiv hala de productie si 120mp spatiu de birouri.
Hala de productie si birourile sunt in Popesti Leordeni fiind situati pe DN6, la 3km de Bucuresti.
Mai multe detalii referitor la activitatea desfasurata, puteti vedea pe site-ul nostru : www.xglas.eu

Expirat
Specialist pentru centru de prelucrare in coordonate CNC  -  GLASS EXPERT CONTRACTOR SRL