SPECIALIST OFERTARE

MENATWORK - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Noi credem ca munca noastra ne reprezinta si de aceea o tratam cu responsabilitate si cu respect.
Tu vino cu experiența in domeniu si entuziasmul unui nou inceput, iar echipa iti va oferi tot sprijinul pentru a avea o colaborare placuta si de lunga durata.

Ne-ar placea sa ai:
  • Studii superioare tehnice
  • Experienta minim 2 ani in domeniul ofertarii pentru constructii civile/industriale
  • Cunostinte specifice privind procesul de executie a lucrarilor de constructii si finisaje
  • Cunostinte avansate Microsoft Office (Excel, Word), Adobe Reader
  • Experienta in utilizarea aplicatiei Auto CAD
  • Experienta in utilizarea instrumentelor de planificare
  • Capacitate de a lucra concomitent in mai multe proiecte
  • Capacitate de planificare, organizare si sinteza
  • Adaptabilitate la client si piata

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale vor fi urmatoarele:
  • Identificarea materialelor principale ce intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati
  • Intocmirea ofertei tehnico-comerciale in conformitate cu cerintele documentatiei primite de la reprezentantul comercial sau in conformitate cu analiza santierului/frontului de lucru
  • Analiza documentelor si datelor de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc)
  • Transmiterea catre client - in cazul in care este necesar - adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea ce urmeaza a fi ofertata
  • Solicitarea BOQ de la reprezentantul comercial/client
  • Mentinerea legaturi cu furnizorii de materiale atat din punct de vedere tehnic cat si comercial
  • Participarea la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate si asigurarea suportului tehnic pentru client si pentru forta de vanzari
  • Activitati adimistrative : setarea si actualizarea codurilor si preturilor in sistem pentru produsele din portofoliu
Iata ce iti propunem:
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Tichete de masa
  • Asigurare privata de sanatate
  • Transport asigurat de la Piata Sudului
  • Punem accent pe nevoia fiecaruia de a-si dezvolta cariera iar in acest sens facilitam accesul la una dintre cele mai mari biblioteci online – Bookster
  • Un loc de munca interesant si plin de provocari
  • Programe si cursuri pentru dezvoltarea profesionala si personala
  • Reduceri speciale pentru produsele pe care le comercializam

28 de ani de activitate ne-au invatat multe lucruri: responsabilitate, performanta, inovatie si mai presus de orice, faptul ca aceste valori au sens doar daca sunt puse in slujba oamenilor: angajati, clienti, furnizori.

Pe o piata foarte competitiva, MENATWORK este unul din cei mai importanti producatori si furnizori de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare.

Pentru a ne pastra aceasta pozitie si pentru a reusi sa progresam , ca PRODUCATOR ne certificam si recertificam periodic la cel mai inalt standard international in toate sistemele , liniile de productie si orice alt aspect care tine de promisiunea noastra - cea mai buna calitate a produselor.

MENATWORK este prezent în Romania prin 4 filiale teritoriale comerciale, in : BUCURESTI, CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA ,CRAIOVA.
Echipa MENATWORK este o echipa puternica si unita , fiecare membru al sau avand o pozitie bine definita in angrenajul de business.

Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 2 iun. 2022 Expiră 4 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos