Specialist Mentenanta

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Pregatire de specialitate - studii superioare de profil tehnic;
  • Experinta pe o pozitie similara - minim 3 ani;
  • Cunoasterea legislatiei in vigoare si a tuturor reglementarilor privitoare la furnizarea energiei electrice, gaze naturale, apa, aer comprimat, ISCIR, PSI, Securitatea si sanatatea muncii;
  • Persoana dinamica si cu bune abilitati in organizarea, coordonarea si functionarea activitatii de mentenanta;
  • Cunostinte avansate de operare PC (in special excel, word, powerpoint);
  • Cunostinte teoretice si practice, pentru utilizarea programului de calculator SAP - constituie avantaj;
  • Bun cunoscator al limbii engleze.

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatile de intretinere-reparatii, la toate instalatiile si utilajele din dotarea societatii, intretinere preventiva si predictiva a echipamentelor;
  • KPI management: definirea, urmarirea si asigurarea indeplinirii indicatorilor de performanta ale departamentului;
  • Planifica intretinerea, controlul si procedurile pentru reparatia echipamentelor de lucru si intocmirea fiselor de mentenanta, pentru fiecare instalatie/utilaj;
  • Analizeaza cauzele defectelor, diagnosticarea acestora, stabilirea tipului si modului de indepartare ale acestora;
  • Stabileste relatii cu factorii de specialitate in vederea descoperirii de noi solutii, pentru utilizarea rationala a tuturor resurselor de care dispune si de reducere a consumurilor energetice;
  • Cautarea de noi tehnologii si oportunitati de automatizare, de modernizare a instalatiilor si echipamentelor;
  • Organizeaza si impune aplicarea cerintelor legale in vigoare cat priveste normele ISCIR, de securitate si sanatate in munca.

Despre noi : Grupul Soufflet este unul dintre cei mai mari jucatori pe piața mondială a malțului, cu 28 de locatii in Europa, Asia și America de Sud. Soufflet este un grup francez ce activeaza la nivel international in domeniul produselor agro-alimentare, fiind deosebit de performant in producerea si comercializarea orzului, a grâului și a leguminoaselor. Grupul Soufflet s-a remarcat si prin achizitia de cereale pe care le valorizeaza pe pietele internationale, prin intermediul diviziei Soufflet Négoce. In distributia de inputuri grupul se evidentiaza mai ales pe produsele marca proprie, care si-au dovedit eficacitatea inclusiv la fermierii din Romania. La Braila, in anul 2020 a fost finalizata constructia celei mai mari si mai moderne fabrici de procesare a semintelor din Europa, care a devenit deja un furnizor international de seminte tratate.

Motto-ul nostru este: Valorizam potentialul pamantului, si facem acest lucru impreuna cu fermierul si cu echipele noastre de experti din Romania si din international.
Ne mandrim cu o Divizie de Biotehnologii puternica, care aduce permanent inovatie in domeniul nostru, prin produsele pe care le creeaza.
Trimite-ne CV-ul tau!
Dacă te identifici cu acest profil suntem deschiși să te cunoaștem. Încarcă CV-ul tau folosind câmpurile de mai jos sau trimite direct la adresa: recrutare@soufflet.com și dacă vei fi considerat eligibil te vom contacta.
Publicat 5 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022