Publicat 13 Iul 2017 | Reactualizat 10 Aug 2017 | Expiră 13 Aug 2017

Specialist Marketing

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate, de preferat in Marketing
Experienta de lucru in domeniul fashion/sport retail - minimum 3 ani
Experienta in coordonare programe de CRM & loializare clienti
Excelente abilitati de comunicare si negociere, de lucru in echipa
Persoana creativa si cu initiativa, atitudine pozitiva
Capacitate de organizare si planificare
Creativitate si atentie la detalii
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat (scris si vorbit)
Cunostinte in operarea PC, MS Office; program de grafica (Photoshop/Illustrator) - nivel mediu
Experienta in marketing online – constituie avantaj

Descrierea jobului

Implementeaza activitati si campanii de marketing, PR, retail marketing, social media si BTL pentru brand-urile sau divizia alocata.
Urmareste implementarea strategiei de brand in concordanta cu obiectivele generale de business si bugetele aprobate.
Coordoneaza pregatirea materialelor si vizualurilor necesare campaniilor.
Monitorizeaza concurenta pe piata de fashion si sport;
Propune parteneriate, evenimente si campanii pentru imbunatatira notorietatii, traficului si vanzarilor si pentru loializarea si retentia clientilor;
Analizeaza profilul clientilor si propunerea de linii generale ale strategiei de loializare si retentie pe fiecare segment de client;
Realizeaza rapoarte periodice;
Estimeaza rezultatele campaniilor propuse, urmareste evolutia rezultatelor pe perioada derularii acestora, analizeaza rezultatele si realizeaza rapoarte de recomandari post-implementare;
Participa activ la integrarea comunicarii pe canalele de comunicare agreate.

FF Group Romania (fosta Elmec Romania) este unul dintre jucatorii cei mai importanti din industria locala de fashion si sport retail care comercializeaza branduri precum Nike, Converse, UGG Australia, Juicy Couture, Calvin Klein Jeans, Armani Jeans, Scotch&Soda, Napapijri, G-Star Raw, Franklin&Marshall prin intermediul cunoscutelor magazine Collective, Nike, Kix, Folli Follie si Calvin Klein Jeans.
Dezvoltandu-se constant, Echipa noastră se află in căutare de profesionişti. Alătură-te nouă şi trimite CV-ul tău, insoţit de o fotografie recenta, la:
FF Group Romania, Departamentul Resurse Umane
Str. Ion Campineanu nr. 2, Sector 1, Bucureşti
E-mail: recruitment@ffgroup.ro
www.ffgroup.ro

Expirat
Specialist Marketing  -  FF GROUP ROMANIA (fosta Elmec Romania)