SPECIALIST MARKETING

ARKADA STEEL MAP - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Să aibă cunoștințe solide despre digital marketing;
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;
  • Experiență minimum 2 ani pentru SEO (On Page & Off Page) & SEM;
  • Experiență minimum 2 ani pentru PPC (Google Ads);
  • Cunoașterea excelentă a procesului de crawling & indexing;
  • Cunoștințe solide Google Analytics;
  • Experiență cu tool-urile de optimizare;
  • Certificarea Google Ads & Google Analytics constituie un avantaj;
  • Cunoștințe solide Excel;
  • Atenție la detalii;
  • Capacitatea de a prioritiza task-urile în funcție de urgență și importanță;

Descrierea jobului

  • Optimizarea SEO a marketplace-ului (de la optimizarea meta datelor până la planificarea campaniilor de link building și implementarea acestora); Keyword research;
  • Realizare audituri și task-uri tehnice pentru optimizarea marketplace-ului;
  • Research în ceea ce privește competiția și estimarea bugetul necesar Google Ads pentru atingerea obiectivelor;
  • Crearea strategiei pentru campaniile Google Ads; Planificarea și setarea campaniilor Google Ads;
  • Monitorizarea și optimizarea campaniilor pentru a obține cel mai bun rezultat;
  • Update-ul constant în ceea ce privește promovarea prin Google Ads (PPC) trend-urile în Digital Marketing;

ARKADA STEEL MAP este o companie ce produce si distribuie sisteme complete de garduri si acoperisuri metalice.
Printr-un personal tanar si dinamic, compania a reusit sa gaseasca ce mai bune solutii pentru satisfacerea nevoilor clientilor nostri.
Relocata in Brasov in anul 2020 ARKADA STEEL MAP a reusit sa continuie dezvoltarea si extinderea la nivel national fara a avea de suferit dupa urma pandemiei.
Suntem convinsi ca viitorul suna bine si asta ne motiveaza sa crestem in continuare.
Publicat 25 mai 2022 Expiră 24 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos