Specialist Marketing

DIVA Interactive - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Divahair. ro își mărește echipa! Avem nevoie de o nouă minte strălucită și pusă pe făcut fapte mari, care să ne ajute să avem cele mai bune rezultate în mediul online. Căutăm o persoană foarte atentă, bine documentată pe partea de online (subiecte în trend, regulile comunității Facebook), gata oricând să refuze și să semnaleze subiectele misleading și fake news-urile găsite tot mai des în online. Comunicarea este cheia unei colaborări de succes, iar noi oferim tot sprijinul și ajutorul noilor veniți.

Cerințe:
- foarte bună cunoaștere a limbii române;
- redactarea cu ușurință a diverselor copy-uri/texte de promovare ;
- studii superioare finalizate, specializarea jurnalism/comunicare sau marketing;
- abilitatea de a lucra în echipă;
- atenție la detalii și capacitate de concentrare;
- cunoștințe de social - media, SEO, CMS;
- cunoștințe de Google Analytics;
- cunoștințe Facebook Ads;
- foarte bună cunoaștere a Politicii Facebook în materie de campanie de promovare și a Standardelor Comunității Facebook;
- foarte bună cunoaștere a Politicii Google în materie de conținut acceptat în site;
- cunoștințe Photoshop nivel mediu - reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- va implementa campaniile de conținut ale brand-urilor pe site-urile Divahair și Qbebe;
- va contribui activ la implementarea planurilor de marketing pentru cele două site-uri
- va colabora cu Project Manager-ul pentru atingerea indicatorilor de performanță;
- va promova materialele promoționale în paginile de social media ale celor două site-uri
- va urmări rezultatele campaniilor de promovare și va întocmi rapoarte
- va colabora cu Departamentul de Vânzări și cu redactorii celor două site-uri.
- va administra paginile de social media dedicate exclusiv clienților. În acest moment avem 5 pagini, media de postări fiind de maxim 2 pe zi.