Specialist Marketing

SC CARETTA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Criterii de selecție:
  • Pasionat de marketing
  • Comunică ușor ideile și găsește soluții rapid
  • Atent la detalii, lucrează cu acuratețe
  • Capacitatea de concentrare
  • Absolvent studii superioare, reprezintă un avantaj absolvirea unei facultăți de Marketing, Comunicare, Relații Publice
  • Minim 2 ani experiență pe un post similar
Abilități:
  • Abilități de comunicare și persuasiune
  • Orientare către atingerea obiectivelor
  • Simț analitic/capacitate de analiză și sinteză/ Atent la detalii
  • Creativitate și ușurință în exprimarea ideilor
  • Capacitatea de concentrare/focus pe parcursul derulării unui proiect
Reprezintă un avantaj:
  • Cunoștințe programe editare grafică – constituie un avantaj
  • Experiența de minim 2 ani pe un post similar

Descrierea jobului

  • Participă la stabilirea planurilor și strategiilor de marketing pentru brand-urile alocate, pe baza analizei pieței, a mediului, a concurenței și tendințelor de consum;
  • Propune campanii de marketing online și offline directorului de marketing, le implementează, coordonează, monitorizează și evaluază rezultatele aferente;
  • Administrează și actualizează website-ul din punct de vedere funcțional și informațional (platforma WordPress), cât și alte aplicații online specifice domeniului;
  • Administrează conturilor de social media;
  • Realizează campanii de promovare Google Ads și Facebook Ads;
  • Realizează conceptul și conținutul de materiale informative și promovare;
  • Permanenta studiere a pieței și a concurenței;
  • Gestionează relațiile cu designerii, furnizorii de materiale/servicii și producție publicitară, negociază prețuri, încheie contracte;
  • Realizează materiale promoționale și de mercantizare (paletare/mostrare, panouri expoziționale, display-uri, litere volumetrice, broșuri etc), ceea ce implică: participarea la crearea grafică/concept conform manual de identitate vizuală, contactare furnizori, negociere prețuril, colaborare cu departamentele implicate în realizarea mostrelor, verificarea şi repartizarea materialelor către clienți/parteneri.
Ce iți oferim:
  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de masă;
  • Decont transport
Vei face parte dintr-o organizație în continuă evoluție, axată pe satisfacerea nevoilor clienților, dezvoltarea carierei membrilor echipei. O echipă deschisă în care vei putea să îți exprimi opinia.

Grupul de firme Caretta a fost infiintat in anul 2006. Cerintele pietei a directionat domeniul de activitate al firmei catre distributia sistemelor complete pentru acoperisuri din tigla metalica. Ulterior, evolutia benefica a companiei a impus necesitatea construirii unei hale de productie.

Caretta este unul dintre cei mai importanti producatori nationali de sisteme complete pentru acoperisuri din tigla metalica.

Publicat 21 apr. 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 21 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos