Publicat 22 Feb 2021 | Expiră 24 Mar 2021

Specialist marketing

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Marketing

Candidatul ideal

  • Studii superioare de marketing;
  • Orientat spre atingerea obiectivelor;
  • Experiență în promovarea produselor software;
  • Abilitatea de a transforma caracteristicile tehnice și a funcționalităților produselor în avantaje și soluții necesare clientului;
  • Ușurință în abordarea subiectelor software, economice și de management;
  • Claritate, fluență și substanță în exprimarea ideilor;
  • Stăpânirea conceptelor și tehnicilor de comunicare eficientă;
  • Inițiativă în realizarea sarcinilor și orientare spre atingerea obiectivelor;
  • Elaborarea de materiale promoţionale şi texte publicitare (print şi on-line), texte de copertă, cataloage, prezentări, newsletters etc.

Descrierea jobului

Ce trebuie să faci:

  • Transformarea funcționalităților și caracteristicilor tehnice a produselor în avantaje client și soluții de îmbunătățire / eficientizare a activității acestuia.
  • Realizarea prezentării firmei, produselor și serviciilor pe care le oferim clienților, într-o manieră atractivă, clară, explicită, adaptată canalului de comunicare și publicului căruia se adresează.
  • Scrierea sloganelor și titlurilor pentru captarea atenției publicului țintă, într-o manieră inovativă, atractivă, dinamică, care stârnește interesul.
  • Realizarea articolelor de informare, promovare, dezvoltare / întărire a imaginii, atașare față de marcă, adecvate scopului ales, canalului de comunicare utilizat și publicului țintă.
  • Realizarea comunicatelor de presă.
  • Realizarea strategiei de comunicare a firmei cu piața și implementarea planului lunar de comunicare a firmei.
  • Organizează conferințe, ateliere de lucru, școli, participarea la târguri de prezentare.
  • Organizarea site-urilor de prezentare a firmei pentru a optimiza accesul clienților la informațiile de care au nevoie.
  • Coordonarea firmelor cu care colaboram pentru dezvoltarea / întreținerea / promovarea on line a site-urilor firmei, realizarea materialelor de promovare tipărite, realizarea news-urilor, etc.
  • Face cercetare de piață și propune planuri de dezvoltare și adaptare.

Ce îți oferim:
  • Salarizare competitivă, motivantă;
  • Posibilitatea de a lucra on-line;
  • Oferim un loc de muncă stabil, într-un mediu prietenos și atractiv;
  • Relații de lucru colegiale, atmosferă destinsă, spirit de echipă;
  • Posibilitatea de punere în valoare a capacităților profesionale și a capitalului uman;

AttoSOFT este producător de software cu o vechime de peste 25 de ani pe piața software-urilor economice: ERP, CRM, SFA, DMS, etc. Portofoliul nostru de clienți este reprezentat la nivel național, cu o creștere constantă, bazată pe servicii de calitate, soluții moderne și tehnologii inovatoare.
Angajații reprezintă pentru noi o valoare și de aceea investim pentru motivarea, dezvoltarea profesională și personală a lor.

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastră la acest job, sunteți de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfășurarea procesului de recrutare.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplina confidențialitate.

Specialist marketing  -  AttoSOFT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles