Publicat 08 Sep 2020 | Reactualizat 06 Oct 2020 | Expiră 09 Oct 2020

SPECIALIST MARKETING

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienta de minimum 2 ani in marketing;
  • Creativitate si inovatie in gandire;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare (capacitatea de a scrie texte persuasive si usor de inteles de catre public);
  • O bună cunoastere a platformelor online: Facebook, Instagram, LinkedIn etc;
  • Atitudine orientata catre client si rezultate;
  • Buna capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate de organizare si atentie la detalii;
  • Cunostinte de limba engleza – minimum nivel mediu;
  • Cunostinte de operare Office, Outlook;
  • Permis de conducere categoria B (opțional).

Descrierea jobului

  • Redacteaza texte persuasive despre companie si proiectele sale (proiecte, prezentari companie, portofoliu, webcontent, articole blog, postari in social media, campanii de email, etc);
  • Realizeaza materiale de marketing: brosuri, cataloage, postere, flyere, bannere, oferte de produse pe divizii, etc.
  • Participa la implementarea interna si externa a proiectului de rebranding al companiei;
  • Gestioneaza si implementeaza diverse campanii de marketing online/offline;
  • Monitorizeaza si evalueaza rezultatele campaniilor (propune activitatile promotionale viitoare, realizeaza rapoarte lunare ale campaniilor);
  • Organizeaza evenimente corporate, participari la conferinte, congrese, targuri, alte evenimente de medicină veterinara, stabileste si urmareste calendarul anual impreuna cu echipele de vanzari, Brand Manageri, Marketing Manager;
  • Colaboreaza cu diverse agentii (design, ppc, cercetare de piata) precum si cu alti furnizori de produse/servicii pentru a acoperi cu success planurile de marketing;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente pentru a oferi sprijin in crearea unui customer experience eficient clientilor;
  • Mentine comunicarea cu clientii pe canalele de social media.

Suntem o echipa tanara, formata exclusiv din profesionisti in domeniu, medici veterinari cu un puternic atasament fata de animale si o profunda intelegere a nevoilor clientilor nostri, un vector de schimbare pe piata veterinară.

Expirat
SPECIALIST MARKETING  -  VETRO SOLUTIONS S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles