Publicat 11 Oct 2019 | Reactualizat 08 Nov 2019 | Expiră 11 Nov 2019

Specialist Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta in promovarea produselor cosmetice: make-up, produse unghii false etc.;
- limba engleza nivel avansat;
- abilitati organizatorice, simt estetic si spirit de initiativa dezvoltat;
- creativitate, flexibilitate și originalitate;
- cunostinte / experienta in marketing online si social media;
- foarte bune cunostinte de utilizare a calculatorului.
- cunostinte de operare a pachetului Office (excel, power point)

Descrierea jobului

- ajuta la branding-ul, lansarea si promovarea produselor cosmetice;
- are experienta in eCommerce si Marketing Digital si stie sa lucreze cu Google Analytics;
- ajuta la branding-ul si face propuneri de optimizare a imaginii website-urilor noastre online;
- lucreaza cu Managerul de Marketing pentru a pune la punct strategia de penetrare in piata si optimizare a vanzarilor;
- lucreaza cu Managerul de Marketing Digital pentru a pune la punct strategia de promovare online si optimizare a conversiilor / vanzarilor;
- colaboreaza cu Managerul de Marketing pentru a pune la punct strategia de promovare pe termen scurt, mediu si lung;
- studierea pietei de make-up si unghii false, propunerea de noi produse in tendinte pe care le putem comanda la fabrici cu brandul firmei noastre LUXORISE;
- implementarea si dezvoltarea strategiei de brand si de marketing; A/B testing
- Identificarea noilor oportunitati pentru brandul in cauza;
- asigurarea succesului brandului, a dezvoltarii acestuia si obtinerea unei imagini puternice si stabile in piata;
- permanenta studiere a pietei si a evolutiei vanzarilor, pentru a cunoaste in orice moment situatia din piata;
- determinarea obiectivelor / strategiei brandului, atat pe termen scurt, cat si pe termen lung si crearea planului de activitate;
- monitorizarea continua a propriului brand, dar si a dezvoltarii competitorilor - mai ales anticiparea strategiei si potentialelor miscari ale competitiei.
- continua analiza si optimizarea a campaniilor
- administrarea si optmizarea Emag Marketplacelui
- raportare lunara/ saptamanala / zilnica;

Beneficii:
- sansa de a lucra intr-o echipa tanara si prietenoasa;
- posibilitatea de dezvoltare profesionala;
- mediu de lucru placut;
- pachet salarial motivant corelat cu experienta
- bonusuri in functie de performanta.

Sediul este situat langa statia de metrou Aviatorilor.

Importator si distribuitor de produse cosmetice profesionale si aparatura pentru unghii false, produse make up (farduri, rujuri, pensule de machiaj etc.), produse epilare cu ceara, produse pentru saloanele de infrumusetare (geluri UV, oje semipermanente, nail art etc.). Vanzari en detail si en gros de produse cosmetice.

Expirat
Specialist Marketing  -  TOTAL BEAUTY SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles