Publicat 08 Oct 2019 | Reactualizat 07 Nov 2019 | Expiră 08 Nov 2019

SPECIALIST MARKETING

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • studii superioare Marketing
  • experiență de minim doi ani în marketing, comunicare sau relaţii publice;
  • deprinderi avansate de comunicare;
  • cunoștințe avansate de operare PC; Corel / Photoshop reprezintă avantaj;
  • cunoştinţe si experienţă în marketing online şi social media;
  • creativitate, flexibilitate și originalitate;
  • abilităţi organizatorice, simț estetic și spirit de inițiativă dezvoltat.

Descrierea jobului

  • Realizarea unui plan anual de marketing si propunerea bugetului pentru realizarea proiectelor.
  • Dezvoltarea continua a imaginii, identitatii firmei si a clientilor, atat in mediu fizic cat si in cel online.
  • Monitorizarea performantei pe platformele Social Media.
  • Asigurarea functionarii si up-­gradarea paginilor web;
  • Prezentarea si/sau trimiterea diferitelor rapoarte referitoare la pozitionarea companiei pe piata;
  • Informarea periodica a conducerii cu privire la evolutia domeniului de marketing prin strategii de dezvoltare.
  • Gestionarea canalelor de social media (Facebook, LinkedIn, Youtube) in numele companiei.
  • Implementarea unor practici de SEO (Search Engine Optimization) eficiente, in vederea imbunatatirii imaginii companiei si cresterea notorietati in mediul online.
  • Implementarea unor campanii de Google Adwords eficiente si tintite, in vederea imbunatatiri vanzarilor.
  • Evaluarea si prezentarea informatiilor extrase din Google Analytics in fata colegilor si a conducerii firmei.
  • Conceperea si gestionarea campaniilor ( inclusiv emailing, newsletters) de marketing online.
  • Dezvoltarea continua a domeniului de marketing din cadrul companiei.
  • Ofera sesiuni de training si suport colegilor din alte departamente pe domeniul comunicare si marketing.
  • Prospecteaza piata si actualizeaza bazele de date cu potentali client
  • Analizeaza piata si realizeaza segmentarea clientilor pe grupe si categorii si propune metode de abordare specific
  • Stabileste resursele , formele de promovare , monitorizeaza costurile si evaluaeaza impactul campaniei prin instrumente specifice.
  • Organizeaza evenimente in scopul promovarii imaginii si produselor companiei
  • Participa la targuri si evenimente pentru promovarea imaginii si produselor companiei

SDA-Servicii de Depozitare și Arhivare SRL înființată în anul 2007 oferă servicii și soluții complete în domeniul arhivării documentelor, conform legislației în vigoare.
Având baze solide și o politică de dezvoltare sănătoasă, SDA derulează colaborări de anvergură cu companii naționale și multinaționale importante din toate domeniile de activitate.
Vizând o mai bună abordare a pieței din București și nevoile portofoliului actual de clienți, SDA a deschis în luna iunie a anului 2017 un nou depozit de arhivă în capitală, în parcul industrial CTPark locația comuna Dragomirești Vale, sat Dragomirești Deal, jud. Ilfov, strada Virginia nr.3, DE 287/1, A1 Bucureşti - Pitești, km 13.
Astfel, SDA a devenit singura companie din domeniul depozitării și arhivării documentelor cu facilități strategice de depozitare: CAPITALĂ și CENTRUL ROMÂNIEI.
Conștientă de potențialul oferit de zona din centrul țării, compania noastră urmează să deschidă încă un depozit în Brașov, în a doua jumătate a anului 2018.
Oamenii formeaza echipa!
Dorim să ne menținem reputația bazată pe oferirea unor servicii de înaltă calitate printr-o atitudine loială și profesionistă a fiecărui angajat.
Fiecare client reprezintă un caz particular și pentru fiecare definim și modelăm soluțiile care i se potrivesc cel mai bine.
Ne desfășurăm activitatea într-un mod transparent, etic și responsabil, construind parteneriate de afaceri pe termen lung.
Întotdeauna căutăm soluții noi și reinvestim pentru îmbunătățirea calității și performanței serviciilor oferite.

SDA-Servicii de Depozitare și Arhivare SRL
500164 Brașov, Str.13 Decembrie, Nr.96A
Tel: 0268 545800 Fax: 0268 545840
e-mail: office@sda.ro ; www.sda.ro

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “sda.ro” sau “sofimat.ro”, prin intermediul retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companie si stocate pentru o perioada de 5 ani.
Prelucrarea datelor se va face in scopul angajarii dvs. in cadrul companiei .

Expirat
SPECIALIST MARKETING  -  SDA SERVICII DE DEPOZITARE SI ARHIVARE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles