Publicat 02 Iul 2019 | Reactualizat 30 Iul 2019 | Expiră 02 Aug 2019

Specialist Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Are studii superioare finalizate, de preferinta in marketing;
Experienta dovedita intr-un post similar in marketing si advertising;
Experienta in retail constituie un avantaj;
Are cunostinte solide de operare PC si Excel;
Se exprima fluent si corect in limba engleza, atat verbal cat si scris( nivel avansat);
Este dinamic, entuziast, creativ, deschis la nou, autodidact si orientat catre rezultate;
Comunica excelent, este flexibil si lucreaza bine atat individual cat si in echipa;
Are cunostinte de Project Management, precum si de gestionare a unei campanii 360 de grade (ATL & BTL);
Este pasionat de moda, creativ si are un simt estetic dezvoltat.

Descrierea jobului

Ofera suport in implementarea strategiei si politicilor de marketing (lansari de noi colectii, campanii promotionale, campanii tactice, parteneriate, programe de loialitate);
Suport pe partea operationala pentru implementarea campaniilor de advertising;
Implementarea campaniilor de marketing impreuna cu agentiile implicate, urmarire timing, bugete, rezultate, postevaluari;
Suportul necesar, din punct de vedere marketing, pentru deschiderea/relocarea magazinelor din retea si pentru sedinte foto;
Productia materialelor de marketing: postere, diverse materiale de semnalizare, cataloage (presupune mentinerea legaturii cu furnizorii acestor servicii, monitorizarea bugetului, respectarea termenelor de executie, a calitatii serviciilor etc.);
Raspunde la solicitarile magazinelor privind materialele de marketing si de semnalizare necesare;
Monitorizeaza competitia, interpreteaza rezultatele si ajuta la implementarea campaniilor conform brief-ului primit;
Implementare campanii branduri externe si monitorizare rezultate;
Implementare campanii PR impreuna cu agentiile partenere si gestionarea relatiei cu acestea (agentii din domeniul publicitatii, relatii publice, mass-media, tipografii etc).

Beneficii:
Oferta se va negocia in cadrul interviului in functie de experienta relevanta.
Oportunitatea de a lucra pe proiecte importante si cu branduri de top ca Otter, Tezyo, Aldo, Clarks, Salamander.
Abonament medical, tichete de masa, transport.
Training si posibilitatea de dezvoltare profesionala (workshop-uri, seminarii, conferinte).

Compania Otter a fost infiintata in anul 1997 si are ca obiect de activitate comercializarea produselor de incaltaminte, marochinarie si accesorii. Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter a reunit in reteaua sa de magazine marci cu renume international distincte ca stil si imagine: Otter, Tezyo, Salamander, Clarks, Aldo etc. In momentul de fata reteaua de magazine este formata din 66 de magazine localizate in cele mai mari orase ale tarii.

Daca esti entuziast/a, responsabil/a si mereu in cautare de provocari, Otter este compania potrivita pentru tine!

Expirat
Specialist Marketing  -  SC OTTER DISTRIBUTION SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles