Publicat 19 Feb 2019 | Reactualizat 21 Mar 2019 | Expiră 22 Mar 2019

Specialist Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare - Marketing
Experienta in domeniu minim 4 ani
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat - obligatoriu
Excelenta in comunicarea scrisa si verbala
Persoana energica, creativa, cu spirit de observatie dezvoltat, deschisa la nou, care sa accepte usor provocarile profesionale

Descrierea jobului

- prepararea / funcţionarea instrumentelor de comunicare (inclusiv site-ul web) şi a materialelor de comunicare în conformitate cu standardele de comunicare ale companiei, disponibilitate / distribuire şi utilizare pentru toate mărcile Vaillant Group România (pliante, postere, bannere, showroom-uri, standuri, casete luminoase, etc);
- supravegherea activităţile de comunicare ale tuturor partenerilor Group-ului Vaillant (Vaillant, Saunier Duval, Protherm);
- supraveghează toate informarile sau comunicarile cu partenerii externi;
- stabilirea strategiilor de comunicare şi intocmirea bugetelor;
- elaborarea, implementarea si urmarirea proiectelor specifice de comunicare pre si post vanzare;
- implementarea programului de loialitate al instalatorilor “VEP” for B2B and “Saunier Duval Installer Club” for B2B;
- organizarea chestionarelor interne şi externe pentru utilizatorii finali şi distribuitori, care au ca scop masurarea nivelului de satisfactie si cerinte;
- implementarea de proiecte care sa ajute creşterea notorietatii mărcilor Vaillant Group pe piaţă.
- implementarea planurilor şi strategiilor departamentului de PR aprobate de conducere.
- elaborarea si implementarea strategiei de comunicare prin social media-facebook;
- gestionarea relaţiilor cu societăţile partenere din domeniul publicitatii, relaţii publice, mass-media, tipografii, etc
- stabileste cel mai bun mod de a face publicitate produselor companiei, alegând întotdeauna cele mai bune oferte;

The Vaillant Group is an international family-owned company with a 144 year tradition. Our core business is heating technology. With annual sales of €2.4 billion, the Vaillant Group is the second-largest European company in this branch. In addition, the Vaillant Group is active in the branches of ventilation and air-conditioning technology. With about 12,000 employees we develop and manufacture our products at 15 sites in eight countries. The Vaillant Group sells them via own sales companies in 20 countries. Furthermore, we export our products in 60 countries.

Expirat
Specialist Marketing  -  SC VAILLANT GROUP ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles