check_circle

Job verificat

|Publicat 11 Feb 2019 | Reactualizat 11 Mar 2019 | Expiră 14 Mar 2019

Specialist Marketing

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Echipa Blue Ocean Marketing cauta un colega /o colega pentru pozitia Specialist Marketing, pentru a coordona implementarea si desfasurarea activitatile de marketing stabilite pentru toate canalele de vanzare.
Ne dorim sa fii un specialist marketing creativ, organizat , capabil să propună solutii, să dezvolte si să implementeze proiecte . Sa ai cunostinte bune si foarte bune de product management, marketing strategic, marketing operational, campanii de marketing, marketing digital;
Cerinte necesare ocupării postului:
• Sa te descurci in unul dintre programele Illustrator, InDesign, Corel;
• Sa stii limba engleză la nivel avansat;
• Sa ai in spate o experienta de minim 3 ani si studii de marketing finalizate

Descrierea jobului

Vei construi si vei urmari planul de activitati de marketing in conformitate cu specificul categoriilor;
Vei propune metode de promovare sau alte actiuni in scopul cresterii vanzărilor, lichidarii stocurilor sau fidelizarii clientilor;
Vei promova imaginea companiei si a produselor comercializate
Vei cauta permanent cai de crestere a profitului pe fiecare categorie de produs in parte.
Vei implementa si dezvolta strategia de brand si de comunicare;
Vei studia permanent piata si evolutia vanzarilor, pentru a cunoaste in orice moment situatia din piata;
Vei colabora cu diverse agentii - furnizori pentru a acoperi cu succes planurile de marketing;
Vei monitoriza dezvoltarea competitorilor
Vei administra website-ului companiei: monitorizare si actualizare a informatiilor postate pe site, dar si pe conturile de social media.

Prezenti pe piata din 2007, suntem o companie cu capital romanesc care activam in industria comertului online si offline. Importam, distribuim si vindem direct cafele premium, recunoscute si apreciate international de catre degustatori specializati, echipamente si accesorii de cafea, ceaiuri, etc.
Intrucat afacerea noastra se afla intr-o noua etapa de dezvoltare a portofoliului de produse si de clienti, precum si de reasezare a modului intern de lucru, cautam noi colegi care sa faca parte din echipa noastra. Suntem o echipa tanara si dinamica si abia asteptam sa te cunoastem.

Expirat
Specialist Marketing  -  BLUE OCEAN MARKETING SRL