Publicat 14 Mai 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Specialist Marketing & Trade Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Domiciliu sau disponibilitate pentru activitatea la punctul de lucru din Voluntari
- Studii superioare; cunostinte limba engleza - avansat; Pachet Office (Excel, ppt)
- Obligatoriu experienta 1-3 ani: coordonare productie standuri metal, lemn, carton, coordonare productie print, management baza date inventar POS, raportare interna, proiecte specific marketing
- Experienta in management de proiect si comunicare in-store, deschidere la schimbari, orientare catre consumator,
- Gandire analitica, orientat catre rezultate, bune abilitati de comunicare, motivat, creativ,.

Descrierea jobului

- Implementarea eficienta a strategiei de marketing pentru marca si grupa de produse alocata in regiunea sudul Europei (Romania, Ungaria, Bulgaria si Balcani) pentru cresterea valorii si a profitabilitatii vanzarilor.
-Participa la elaborarea si implementarea strategiei de marketing pentru marca si grupa de produse alocata
-Implementeaza planurile operationale asigurand o pozitionare oportuna a marcilor si a produselor in concordanta cu strategia companiei;
-Coordoneaza urmatoarele activitati pentru marca si grupa de produse alocata: lansari de produse noi, promotii, publicitate si trade marketing; face analiza de date (performanta vanzari, financiara, altele), studii de piata;
-Indeplineste sau depaseste indicatorii de performanta setati;
-Comunica pozitionarea marcii si a produselor alocate, si influenteaza cumpararea produsului;
-Monitorizeaza activitatile principalilor competitori si ofera suport in dezvoltarea de strategii si activitati care sa puna in valoare produsele alocate mai bine decat produsele concurente.
-Ofera managementului informari actualizate despre produse.
- Dezvolta si coordoneaza relatiile cu furnizorii

OFERTA:
• Lucru într-o echipă dinamică, într-o companie multinationala în continua dezvoltare.
• Sistem de salarizare atractiv: parte fixa si bonificatii functie de indicatori de performanta.
• Oportunitate pentru dezvoltarea profesională și actualizarea continuă a cunostințelor.

Cersanit Romania este parte a CERSANIT GRUP din Polonia - producător si distribuitor important de echipamente pentru baie: plăci ceramice, obiecte sanitare, mobilier și accesorii pentru baie, căzi și cabine de duș, cu fabrici și operațiuni de business în Europa (Polonia, Rusia, Ucraina, Germania etc). In Romania grupul are o unitate de productie de obiecte sanitare si teracota in Roman; de la punctul de lucru din Voluntari (Ilfov) sunt coordonate operatiunile de marketing, vanzare si distributie din tara si in tarile din Europa Sud (Ungaria, Balcani, Bulgaria). Pentru informaţii suplimentare puteţi accesa www.cersanit.ro Adresa: Al. Plopilor, nr.10, Roman, Neamt; Contact: 0372-334817; bru@cersanit.com

Expirat
Specialist Marketing & Trade Marketing  -  S.C. CERSANIT ROMANIA S.A.