Specialist Marketing / Social Media Clinica Medicala

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 5000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Gândești în taglines? Când vezi campanii sau descrieri te gândești mereu la ce ai schimba? Social Media e a doua ta limbă, chiar acolo după limbajul comportamental al oamenilor? Atunci avem jobul perfect pentru tine! Dacă ai minimum 2 ani experiență în gestionarea canalelor de social media, comunicare de brand și marketing, atunci poți fi noul Specialist în Marketing al Donna Medical Center.

Persoana care se va alătura echipei va trebui să se asigure, în principal, că strategia brandului este implementată omogen pe toate canalele noastre de comunicare (social media, newsletter și comunicări interne), dar și că este relevantă contextului și up-to-date în orice moment. Desigur, industria asta se schimbă de la o zi la alta, deci vom avea nevoie să fii un om flexibil și adaptabil, căruia nu-i e frică să mai poarte câte o „pălărie” nouă când mai e nevoie – cu cât mai descurcăreț, cu atât mai bine.

Dacă ți-am stârnit curiozitatea, aplică prin portalul BestJobs sau trimite un e-mail la jobs@donna-medicalcenter.ro, care să conțină cea mai recentă versiune a CV-ului tău, o poză și un răspuns în engleză la următoarea întrebare (max. 300 de cuvinte): Why are you looking to make a change in your life and why would you like to work with us?

Te așteptăm la interviu!

Descrierea jobului

Tu probabil știi ce cauți la un job și un angajator, dar hai să-ți spunem și ce căutăm noi:

Responsabilități
  • Gestionarea website-ului și canalelor de social media – probabil nici ție nu-ți place când cauți ceva pe un site și informația există în univers, dar nu și acolo, ca apoi să trimiți un mesaj pentru a o afla, la care eventual să nu primești un răspuns;
  • Crearea de conținut – copywriting, articole, descrieri de servicii, poze frumoase să le atașezi cuvintelor pentru conexiunea emoțională cu audiența…you name it, cert este că va trebui să poți să le asamblezi într-un calendar de conținut (sau alte materiale) și o strategie de comunicare pentru toate canalele pe care suntem prezenți; dacă știi să pui mâna pe o cameră și o lumină de studio, cu siguranță nu e un minus;
  • Crearea unor Newslettere pe care ai vrea și tu să le citești, în loc să le dai direct „move to bin” - noi lucrăm cu KEAP (fostul InfusionSoft); no worries e intuitiv;
  • Brainstorming creativ, dar practic – pe scurt, vrem să știi să faci lucruri frumoase, dar care să fie implementabile și să aducă rezultate, iar aici research-ul va fi main character.
Cerințe:
  • Studii superioare în Marketing și Comunicare sau cursuri intensive în domeniu backed up cu experiență;
  • Experiență de cel puțin 2 ani (poate fi și cumulată) într-o agenție sau companie; experiența în industria medicală este un plus plăcut, dar neesențial;
  • Cunoștințe cel puțin medii de Engleză (scrisă și vorbită);
  • O înțelegere entry-level a părții de content SEO, cât să o aplici pe conținut scris;
  • Abilități organizatorice – știm că ești un om creativ, dar sperăm că ești prieten cu listele de To-Do, prioritizare și post-it note-urile (îți oferim supply nelimitat și suficienți pereți să le expui);
  • Competențe în Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Powerpoint - in this order);
  • O înțelegere aparte a algoritmilor de social media, dar și a platformelor;
  • Să fii best friends cu Canva și cel puțin close friends cu Photoshop, iar Adobe Illustrator poate fi the friend you sometimes get coffee with and it’s always nice to hang;
  • Video Making/Editing cât să știi să faci reels și poate un filmuleț coerent pentru YouTube sau celelalte rețele.
Soft skills:
  • Team player cu o atitudine Can-Do și multă inițiativă – când vezi ceva ce poate fi făcut mai bine vei avea și ocazia să make that happen;
  • Pasiune pentru autonomie – hai să fim sinceri, nu e nimeni chiar mereu team player;
  • Autodidact – știm cu toții că în industria asta astăzi știi ceva, iar mâine va fi trebui să știi altceva ieri, deci sperăm că-ți place să înveți lucruri noi și să te dezvolți constant;
  • O abilitate bună de a citi oamenii și a comunica cu ei cu ușurință; carismă;
  • Abilități de problem-solving.
FAQs
  • Jobul este full-time. Programul se discută la interviu, astfel încât să fie convenabil și pentru tine, dar și pentru noi.
  • Locul de muncă este clinica noastră din Pipera, mai exact: București, str. George Constantinescu, nr. 2-4 – stația de Metrou Pipera este doar la 300 m distanță, iar dacă ai mașină, locul de parcare va reprezenta un stres în minus dimineața.
  • Work-from-home este un concept care nu este aplicabil cu ușurință când trebuie să fii disponibil tuturor stakeholderilor relevanți (spre exemplu medicii, care au programul încărcat), dar care poate fi discutat după tranziția smooth în job.
  • Pachetul salarial este competitiv și include și beneficii în cadrul clinicii, dar îți povestim mai multe despre asta la interviu.

Povestea Donna Medical Center a început în anul 2011, când pasiunea doamnei dr. Elena Claudia Teodorescu pentru imagistica sânului și dorința de a salva cât mai multe femei - cu ajutorul unui diagnostic corect, pus la timp - au dat naștere primului Centru de Excelență în Sănătatea Femeii din România. Astfel, a apărut Donna Medical Center Traian. În cei 10 ani de activitate am oferit, zi de zi, o evaluare corectă și profesionistă a stării de sănătate, într-un cadru cald și intim, unde pacientele să se poată relaxa și scăpa, astfel, de anxietatea tipică controlului medical. Suntem recunoscuți ca Centrul de Excelență în Imagistica Sânului, Ecografie și RMN, datorită profesionalismului și supraspecializării echipei medicale, de care suntem foarte mândri: peste 200.000 de paciente diagnosticate cumulat, mii de vieți salvate și cazuri tratate cu succes. Pentru a ne respecta promisiunea de a vă depăși constant așteptările și de a fi din ce în ce mai buni în ceea ce facem, am lansat, la începutul anului 2019, cea de-a doua clinică Donna Medical Center, în Pipera, unde oferim servicii medicale de ambulator și imagistică avansată. Donna Medical Center. Ești Stăpână pe Sănătatea Ta.

Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos