Publicat 05 Ian 2017 | Reactualizat 02 Feb 2017 | Expiră 06 Feb 2017

Specialist marketing si comunicare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Minim 4 ani de experienta in marketing si comunicare
Experienta relevanta in promovarea de produse si servicii digitale
Implicare in organizarea de evenimente si coordonarea de parteneriate si sponsorizari
Aptitudini demonstrate in relatia cu mass media
Comunicare in limba engleza la nivel conversational; Cunoasterea limbii germane sau franceze constituie un avantaj
Capacitati de redactare si editare pentru materiale de presa si alte forme de continut, in romana si engleza
Aptitudini excelente de comunicare si relationare

Descrierea jobului

Responsabilitati
Participa la elaborarea si implementarea strategiei si planului de marketing si comunicare
Gestioneaza imaginea produsului si mesajele cheie asociate acestuia la toate punctele de contact cu publicurile tinta
Actualizeaza blogul Kinderpedia conform unui plan editorial stabilit
Gestioneaza prezenta si vocea Kinderpedia pe canalele sociale
Concepe si implementeaza campanii de promovare pe canalele sociale si online
Gestioneaza strategia si tacticile de e-mail marketing pentru diverse publicuri tinta
Initiaza si gestioneaza campanii si tactici de lead generation
Elaboreaza materiale de presa; raspunde solicitarilor jurnalistilor; intretine proactiv relatia cu principalii reprezentanti mass media pentru a maximiza vizibilitatea produsului
Monitorizeaza permanent vizibilitatea/aparitiile Kinderpedia in mass media, pe bloguri si pe canalele sociale
Initiaza si cultiva relatia cu principalii bloggeri de parenting si generalisti
Participa la organizarea de evenimente de brand si coordoneaza prezenta Kinderpedia la diverse conferinte, targuri, ateliere etc.
Identifica parteneriate si valorifica oportunitati noi de a intari vizibilitatea si notorietatea brandului
Colaboreaza cu echipa de vanzari, departamentul tehnic si cel de design in vederea atingerii obiectivelor de marketing si comunicare

Ce oferim
Un mediu de lucru stimulat, intr-o companie dinamica, prezenta de 10 ani pe piata
Acces intr-o echipa tanara, ambitioasa, cu numeroase competente si experienta diversificata
Sansa de a contribui la dezvoltarea unui produs inovator, ce reinventeaza comunicarea intre gradinite, educatori si parinti.
Avem un birou cu design contemporan, dotat cu toate facilitatile multimedia si de telecomunicatii (incusiv xbox:)). Aici ne incepem fiecare zi cu energie si inspiratie langa Nespresso coffee station, bem sucuri naturale si terminam ziua cu zambetul pe buze.

Kinderpedia este o soluție digitală interactivă care aduce împreună grădinițele, educatorii și părinții pe aceeași platformă.
Lansata in aprilie 2015, Kinderpedia este un instrument inteligent care ajută educatorii să comunice mai eficient cu părinții, să păstreze o evidență organizată a tuturor datelor importante despre copii, cât și un istoric al activității acestora. Pentru părinte, aplicația este o fereastră către cele mai relevante informații referitoare la ce a făcut copilul la grădinița: dacă a mâncat, dacă a dormit, dacă a fost bine dispus, cum s-a implicat în activitățile zilei. Kinderpedia este disponibilă și sub formă de aplicație pentru părinți, compatibilă Android și iOS. Nu în ultimul rând, platforma este foarte utilă administratorilor de grădinițe, pentru că pot accesa cu ușurință rapoarte de prezență, rapoarte cu privire la activitatea educatorilor, dar și situații financiare.

Aici puteti afla mai multe despre Kinderpedia:
de pe site-ul nostru http://www.kinderpedia.co/welcome/
de pe pagina de Facebook: https://www.facebook.com/kinderpedia/
sau urmarind prezentarea video: https://vimeo.com/144108257

Kinderpedia este produsul-cheie al OneTouch – un atelier de solutii digitale si mobile din Romania. Echipa cuprinde un mix optim de aptitudini creative si competente tehnice, ce se reflecta in strategii competitive de produs si o experienta unica de consum pentru toate proiectele sale interactive.
Infiintata in 2006, in Bucuresti, ca studio de grafica si design web, compania s-a dezvoltat rapid, venind in intampinarea nevoilor clientilor prin inovatie, flexibilitate si promptitudine.
Furnizand servicii si instrumente diverse, de la strategie si branding, la livrarea de campanii integrate de comunicare, agentia este astazi partener a peste 100 de companii de prestigiu din retail, consultanta, imobiliare, autoritati locale, dar actioneaza si ca dezvoltator si manager de proiect pentru produsele digitale proprii. www.ota.ro

Expirat
Specialist marketing si comunicare  -  KINDERPEDIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles