Publicat 13 Oct 2017 | Reactualizat 20 Oct 2017 | Expiră 12 Nov 2017

Specialist Marketing Online

CONFIDENTIAL
1 post

Candidatul ideal

Cerinte obligatorii:

  • Studii superioare de profil;
  • Cunostinte foarte bune in defasurarea campaniilor de marketing online: Google Adwords, Facebook, LinkedIn…
  • Cunostinte despre optimizarea SEO on-page/ off-page
  • Experienta in planificarea, implementarea si coordonarea campaniilor de marketing online;
  • Orientarea catre rezultate si capacitate foarte buna de analiza, concentrare pe cifre si masurarea succesului campaniilor sau actiunilor initiate;
  • Foarte bune aptitudini de comunicare scrisa;
  • Fluenta verbala, dictie;
  • Abilitati de dezvoltare planuri de marketing multi-segment, bugete, project management;
  • Cunoasterea limbilor spaniola si engleza la nivel avansat;
  • Foarte bune cunostinte operare calculator: pachet Ms Office (Word, Excel, Outlook, Power Point);
  • Experienta in desfasurarea campaniilor de PR;
Reprezinta avantaj:
  • Cursuri de specializare in domeniul marketingului;
  • Experienta in colaborarea cu parteneri media;
  • Bune abilitati de comunicare si tehnici de negociere;
  • Capacitate de analiză, planificare si organizare;
  • Foarte bune abilitati de planificare si organizare, de relationare, de coordonare si motivare a echipei;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Analizeaza piata de profil si identifica cele mai potrivite canale de comunicare;
  • Planifica, implementeaza, monitorizeaza campaniile de marketing online si adapteaza strategii in functie de evolutia acestora;
  • Coordonarea proiectarii si realizarii campaniei de marketing si de PR in colaborare cu echipa de graficieni;
  • Participa la crearea strategiei de brand si comunicare;
  • Dezvoltarea și gestionarea paginilor web, a retelelor de socializare si strategii de promovare online in colaborare cu echipa de graficieni si programatori;
  • Colaboreaza cu departamentul de vanzari referitor la promotii, vanzari, cerinte ale clientilor;
  • Efectueaza periodic analize si raporteaza catre managementul companiei;
  • Optimizeaza costurile si urmareste constant performanta campaniilor.
Beneficii:
  • Pachet salarial motivant;
  • Asigurare medicala;
  • Telefon de serviciu cu acces la internet;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive;

Grup de companii cu capital strain, ce activeaza in diferite domenii de activitate.

Specialist Marketing Online  -  CONFIDENTIAL