Specialist marketing online

AVIA MOTORS - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Cursuri in domeniul marketing/ comunicare (avantaj);
  • Cunostinte in domeniul e-business/ e-commerce, social media, online marketing;
  • Experienta de minimum 1 an in marketing online: Branding online, SEO, SEM, E-commerce, Online Advertising, PPC, Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Google Ads, Google Analytics, E-mail Marketing, PR, Blogging;
  • Cunostinte elementare despre Web Design, Responsive Design, HTML, Photoshop;
  • Excelente abilitati de comunicare ,verbal si in scris, si de a compune texte creative si usor de inteles;
  • Capacitate de organizare si respectare a termenelor;
  • Abilitatea de a lucra in echipa;
  • Limba engleza nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Concepe si implementeaza planuri de marketing si de promovare, analizeaza rezultatele si redacteaza rapoarte in care prezinta impactul si eficienta campaniilor de marketing online.
  • Integreaza in strategia de comunicare online retelele de social media (Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin).
  • Administreaza si urmareste implementarea campaniilor de promovare prin Google si Facebook.
  • Implementeaza optimizari SEO.
  • Monitorizeaza, adapteaza si optimizeaza continutul site-urilor, concepe si implementeaza strategii de imbunatatire a indicatorilor de performanta.
  • Scrie texte SEF (search engine friendly) pentru: social media, comunicate PR, newslettere, bannere, update-uri materiale de promovare.
  • Scrie articole de prezentare a produselor si a serviciilor, administreaza continutul web.
  • Monitorizeaza concurenta, actiunile competitorilor si forumurile de specialitate.
  • Monitorizeaza constant sursele de informatii: pagini web, presa online.
  • Identifica oportunitati de dezvoltare, promovare, trenduri in domeniile de activitate si dezvolta proiectele companiei.

Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei Avia Motors. Politica de resurse umane urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa putenica, unita si implicata in construirea succesului companiei.
Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate? Poti veni si tu in echipa Avia Motors!
Trimite un CV la adresa de e-mail : hr@aviamotors.ro sau prin fax la nr. (021) 209. 40.27.
Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 2 mar. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos