Specialist Marketing Online

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unei persoane pasionate de marketingul online care sa completeze Departamentul SEO din cadrul Agentiei ClickBrainiacs.

Esti perfect pentru echipa noastra daca:
  • Esti pasionat de marketing online;
  • Ai experienta in SEO si doresti dezvoltarea si avansarea profesionala;
  • Ai cunostinte dovedite de SEO On Page si SEO OFF Page;
  • Stii sa lucrezi cu Instrumente pentru Keyword Research;
  • Analizezi si interpretezi rapoarte din Google Analytics si Google Search Console;
  • Te poti descurca cu oricare din urmatoarele: Screaming Frog, Majestic, Ahrefs;
  • Poti analiza si intrepreta statistici in timp real;
  • Ai competente de limba engleza - nivel mediu vorbit si scris;
  • Ai abilitati de comunicare si relationare foarte bune;
  • Esti creativ, organizat si ai o atitudine pozitiva;
  • Te ghidezi dupa premiza: NU = Nu stiu momentan;
  • Ai cunostinte de Excel;
  • Finalizezi task-urile în timp util si esti foarte bine organizat;
  • Ai cunostinte basic de HTML si CSS.

Descrierea jobului

Cu ce ne vei ajuta:
  • Keyword Research la nivel avansat;
  • Audit SEO On Page si Off page;
  • Strategii seo cu specificatii complete;
  • Suport in implementarea specificatiilor de seo on page;
  • Colabora cu departamentul de Content Writing;
  • Realizarea si implementarea strategiilor de Link Building;
  • Gestionarea campaniilor de SEO On Page si SEO Off page;
  • Analizarea si identificarea modalitatilor de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie;
  • Analizarea tendintelor pietei, monitorizarea concurentei si a actiunilor competitorilor;
  • Raportarea activitatilor seo intreprinse;
  • Relationarea directa cu clientii.
Oferta noastra include:
  • Salariu negociabil in functie de cunostine si performante;
  • Un program de 8 ore (fara ore suplimentare);
  • Se lucreaza in sistem hybrid (birou + remote)
  • Decontare Transport (in limita a 150 de lei);
  • Bonusuri in functie de performanta
  • Birou modern intr-o locatie centrala, aproape de Piata Universitatii, Bucuresti
  • Cafea proaspata in fiecare zi;
  • Accesul la o aplicatie de task management pentru o mai buna organizare;
  • Training-uri pentru dezvoltare profesionala;
  • Toate resursele necesare si suport pentru indeplinirea sarcinilor cu succes.

ClickBrainiacs este o agentie de marketing online specializata in SEO, Pay Per Click (Google Adwords) si Social Media (Facebook Ads) axata pe obtinerea performantei in marketing online. Ne diferentiem de celalalte agentii din piata prin prisma faptului ca am ales dezvoltam tehnologie in zona de Pay per Click pentru a analiza si a imbunatati rata de conversie a clientilor agentiei

Suntem o echipa cool, formata din oameni tineri si entuziasti si promitem ca activitatea alaturi de noi nu este lipsita de distractie si voie buna. Ne asiguram ca oferim o experienta de invatare care sa-ti ofere cel mai bun start in cariera.

Daca esti interesat si vrei sa faci partea din echipa noastra, te rugam trimite-ne un CV la contact@clickbrainiacs.ro

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos