SPECIALIST MARKETING ONLINE

Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • 3-5 ani experiență într-o poziție similară
  • Experiență de lucru cu platforme de ecommerce
  • Familiarizat cu instrumentele de proiectare a interfeței de utilizator
  • Înțelegerea temeinică a elementelor de marketing digital (inclusiv marketing prin e-mail, optimizarea conversiilor, managementul conținutului etc.) și a metodelor de cercetare de piață.
  • Cunoștințe de bază HTML/CSS si SEO
  • Cunoștințe bune de limba engleză, atât verbal cât și scris.
  • Bine organizat și orientat spre detalii si domeniul tehnic.

Descrierea jobului

DESCRIEREA POSTULUI:
Căutăm un specialist entuziast în marketing online care să ne ajute în eforturile noastre generale de marketing. Veți fi o parte integrantă a dezvoltării și execuției planurilor de marketing pentru a atinge obiective de la conștientizarea mărcii până la promovarea produselor.
Acest rol nu este disponibil într-un regim permanent la distanță, de aceea este necesară disponibilitatea de a lucra parțial din biroul din Ploiesti sau din Bucuresti.

RESPONSABILITĂȚI:
  • Administrează site-ul de comerț electronic: gestionează categoriile și subcategoriile, descrierile și atributele produselor, editează fotografiile produselor, gestionează stocurile, termenle de livrare și prețurile de vânzare;
  • Creează bannere și gestionează promoțiile;
  • Revizuiește/dezvoltă sau actualizează conținutul/textul/grafica, utilizând instrumentele adecvate
  • Crește vizibilitatea companiei în mediul online/îmbunătățește notorietatea brand-ului;
  • Optimizează căutarea după cuvinte cheie, creează campanii PPC;
  • Utilizează instrumente de analiză a interacțiunii utilizatorilor (Google Analytics etc.)
  • Campanii e-mail marketing
  • Efectuarea de verificări regulate de asigurare a calității conținutului și funcționalității site-ului

BENEFICII:
Timp flexibil - posibilitate de timp flexibil, in functie de nevoile personale si de afaceri
Birou acasa – oferim posibilitatea standard de a lucra de acasa in 50% din timp. Aceste procent poate fi mai mare sau mai mic functie de nevoile personale si de afaceri si se va discuta punctual.
Timp vacanta suplimentar – functie de vechimea in munca beneficiate de concediu suplimentar
Situatii speciale – Oferim zile libere platite in plus pentru anumite evenimente speciale
Sarbatorim impreuna – atat tu cat si copiii tai vor primi sume de 200 lei pentru sarbatorile religioase, iar copiii si pentru ziua lor speciala de 1 iunie.

VIGRA MARKETING & SERVICES S.R.L. este o companie cu +10 milioane euro cifra de afaceri in Romania si retea nationala de vanzari si service. Avand o experienta de +20 de ani in furnizarea de solutii integrate pentru procesele de productie, VIGRA este un partener strategic al liderilor de top din domeniile: masini unelte si instrumente de masurare, scule aschietoare, masini si utilaje, mentenanta industriala

Publicat 20 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 19 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos