Publicat 08 Iun 2021 | Reactualizat 06 Iul 2021 | Expiră 09 Iul 2021

Specialist Marketing Online

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ca Specialist Digital, impreuna cu Marketing Managerul vei dezvolta si propune Directorului de Marketing strategia digitala pentru Dona Marketing si Sanvero. Vei fi responsabil cu cresterea notorietatii brand-ului Farmacia Dona si a brandurilor proprii Sanvero si Farmacia Dona in mediul digital prin concentrarea actiunilor de pe: site-ul de continut, magazinul online, canalele social media (Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn), Google+, aplicatiile mobile proprii si partenere, retele de promovare si afiliere.

Cum ne dorim sa arate profilul tau:

  • Nivelul de studii: superioare.
  • Experienta aferenta postului: 3-4 ani experienta intr-o pozitie similara in companii farma/FMCG sau agentii de publicitate.
  • Fluent in limba Engleza, Nivel de expert in Microsoft Office: Excel, PowerPoint, Word, Outlook.
  • Experienta de management al proceselor si al fluxurilor de lucru, cunostinte solide de project management.
  • Interes vadit spre tehnologie digitala si noutati in domeniu digital/online si social media.
  • Soft skills: autonomie, gandire strategica, proactivitate, orientare spre actiune si spre rezultate, abilitati de planificare si organizare, orientare spre client, foarte bune abilitati de comunicare, munca in echipa, inovativ.

Descrierea jobului

In cadrul activitatilor zilnice, specialistul nostru digital:

  • Elaboreaza impreuna cu Marketing Managerul si implementeaza strategia online pentru site-urile companiei – farmaciiledona.ro si sanvero.ro.
  • Actualizeaza continutul site-urilor companiei si coordoneaza agentiile/resursele interne pentru dezvoltarea grafica a materialelor, inclusiv imagini, informatii produse, link-uri, date farmacii, oferte, produse in carusel-uri, articole proprii si scrise de colaboratori, bannere etc.
  • Propune actiuni tactice si promotii in mediul digital, in functie de obiectivele de marketing trasate de Directorul de Marketing.
  • Elaboreaza si implementeaza strategia social media pentru companie : realizeaza planul lunar de postari si promovarea acestora in colaborare cu dept. Brand, coordoneaza dezvoltarea de postari cu continut medical in colaborare cu farmacistii, creeaza texte pentru postari contextuale si asigura un continut relevant si actualizat pentru pacienti, implementeaza concursuri cu partenerii, promoveaza postari, negociaza cu dept. Achizitii premii pentru concursuri, raspunde fanilor social media si gestioneaza reclamatiile (community management).
  • Responsabil cu rapoartele privind rezultatele actiunilor implementate precum si indicatorii specifici fiecarui canal de comunicare cu propuneri de imbunatatire si plan de actiuni prezentate Marketing Managerului: Google Adwords, Display, Facebook display, newsletter, aplicatii mobile.
  • Coordoneaza campanii de google AdWords, google search impreuna cu agentia de digital si urmareste realizarea obiectivelor propuse.
  • Integreaza campanii de marketing offline si actiunile de PR ale brandului in mediul digital.
  • Analizeaza comportamentul utilizatorului digital (articole/produse, cuvinte populare de cautare, folosirea aplicatiilor, demografice) in scopul imbunatatirii continutului digital.
  • Coordoneaza realizarea legaturii intre cuvintele cheie din articolele de pe site si produsele din magazinul online, supervizeaza si propune actiuni de imbunatatire a performantei shop-ului online cu atentie la functionalitatea site-ului, cresterea traficului, durata vizitelor si conversia lor in achizitii, generare de continut relevant pentru target/industrie;
  • Analizeaza competitia din mediul digital.
  • Coordoneaza dezvoltarile tehnice aduse site-urilor companiei si aplicatiilor pe mobil.

Care vor fi beneficiile tale:
  • Salariu corelat cu experiența si competentele aferente jobului;
  • Tichete de masă, card de reducere în farmaciile Dona, 7 card, Bookster;
  • Tichete cadou de Paste si Craciun;
  • Laptop și telefon mobil;
  • Activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare și incentivare a echipei
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de business tanar, dinamic si implicarea in proiecte interesante într-o companie națională de prestigiu.
Apreciem interesul pentru aceasta oportunitate și mulțumim tuturor candidaților care aleg sa aplice.
Va informam ca vor fi selectati si contactati candidatii care vor indeplini cel mai bine competentele pliate pe nevoile voastre.

Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume în retailul farmaceutic din România, cu o reputație solidă construită în cei peste 25 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întâmpinat cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienți trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

Peste 2.500 de profesioniști în domeniul sănătății lucrează în Grupul DONA, cu toții find devotați unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

Alătură-te și tu echipei DONA!

www.FarmaciileDONA.ro

Expirat
Specialist Marketing Online  -  FARMACIILE DONA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles