de ani Fără Frică...

Publicat 16 Oct 2019 | Expiră 16 Nov 2019

Specialist Marketing Online

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Are experienta in marketing online si doreste dezvoltarea si avansarea profesionala;
  • Este pasionat de digital marketing;
  • Are cunostinte dovedite de SEO On Page si SEO OFF Page
  • A lucrat cu instrumente de analiza si cercetare: Google Analytics, Google Search Console, Keyword Planner;
  • Se poate descurca cu oricare din urmatoarele: Screaming Frog, Yoast SEO, MOZ;
  • Poate analiza si intrepreta statistici in timp real;
  • Experienta in gestionarea de evenimente/proiecte;
  • Competente de limba engleza - nivel mediu vorbit si scris;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Creativitate, organizare si atitudine pozitiva;
  • Are cunostinte de Excel;
  • Finalizeaza task-urile în timp util si este foarte bine organizat;
  • Are cunostinte basic de HTML si CSS.

Descrierea jobului

  • Realizeaza si interpreteaza studii de cuvinte cheie;
  • Realizeaza audituri seo pentru site-uri;
  • Creaza strategii de promovare impreuna cu managerul de Marketing Online;
  • Creaza si ofera suport in implementarea specificatiilor de seo on page;
  • Colaboreaza cu departamentul de Content Writing
  • Realizeaza si implementeaza strategii de Link Building;
  • Analizeaza campaniile online: masoara eficienta activitatilor de marketing derulate;
  • Analizeaza si identifica modalitati de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie;
  • Analizeaza tendintele pietei, monitorizeaza concurenta si actiunile competitorilor;
  • Raporteaza activitatile seo intreprise pentru clientii agentiei.
Oferta noastra include:
  • Salariu negociabil in functie de cunostine si performante;
  • Un program de 8 ore (fara ore suplimentare);
  • Decontare Transport (in limita a 150 de lei);
  • Bonusuri semestriale;
  • Birou modern intr-o locatie centrala, aproape de Piata Universitatii, Bucuresti
  • Cafea proaspata in fiecare zi;
  • Accesul la o aplicatie de task management pentru o mai buna organizare;
  • Accesul la un software SEO dezvoltat intern ce are rolul de a automatiza procesele.
  • Posibilitatea a a veni cu idei care sa ajute la perfectionarea software-ului.
  • Training-uri pentru dezvoltare profesionala;
  • Toate resursele necesare si suport pentru indeplinirea sarcinilor cu succes.

ClickBrainiacs este o agentie de marketing online specializata in SEO, Pay Per Click (Google Adwords) si Social Media (Facebook Ads) axata pe obtinerea performantei in marketing online. Ne diferentiem de celalalte agentii din piata prin prisma faptului ca am ales dezvoltam tehnologie in zona de Pay per Click dar si zona de SEO pentru a analiza si a imbunatati rata de conversie a clientilor agentiei

Suntem o echipa cool, formata din oameni tineri si entuziasti si promitem ca activitatea alaturi de noi nu este lipsita de distractie si voie buna. Ne asiguram ca oferim o experienta de invatare care sa-ti ofere cel mai bun start in cariera.

Daca esti interesat si vrei sa faci partea din echipa noastra, te rugam trimite-ne un CV la contact@clickbrainiacs.ro

Expirat
Specialist Marketing Online  -  SC Clickbrainiacs Marketing Solutions SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles