Specialist Marketing Online si Marketplace

SC Track SPORT SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Experienta de minim 2 ani in marketing online;
Cunostinte avansate Marketing Online: Social Media, Google AdWords, Google Analytics, Facebook Ads, E-mail marketing (cursurile absolvite in domeniu reprezinta un avantaj);
Experienta relevanta in administrarea produselor in marketplace-uri: platforme online tip ecommerce, emag marketplace
Cunostinte de operare Microsoft Office;
Capacitate de analiza si masurare a rezultatelor campaniilor desfasurate;
Excelente abilitati de exprimare, atat verbal cat si in scris si de a compune texte de sinteza sau de analiza, creative si usor de inteles;
Capacitate de organizare si respectare a termenelor limita;
Experienta relevanta in vanzari si call center;
Limba engleza nivel mediu de comunicare.

Descrierea jobului

Gestionarea si dezvoltarea conturilor de Social Media ale companiei: Facebook, Instagram, Google My Business
Propunere, planificarea si creearea campaniilor de promovare prin Facebook Ads si Google Ads
Crearea materialelor si organizarea activitatilor necesare pentru desfasurarea acestora;
Crearea si postarea raspunsurilor la intrebarile adresate de clienti prin intermediul conturilor de Social Media
Confirmarea si procesarea comenzilor plasate in cadrul platformelor online;
Emiterea facturilor si documentelor de transport conform comenzilor primite, utilizand aplicatii interne specifice;
Gestionarea retururilor si a livrarilor intarziate;
Comunicarea cu clientii magazinului, telefonic, mail, whatsapp;
Actualizarea magazin online/ marketplace-uri – documentare si adaugare produse, fotografii, actualizare/ adaugare descrieri, urcare bannere pentru prezentarea promotiilor actuale, adaugare/ modificare preturi, stocuri;
Preluarea si rezolvarea situatiilor in care apar neconformitati;

TrackSport SRL – este importator si distribuitor de articole sport si detine magazine de profil in Brasov .

Publicat 7 Iun. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.