Specialist Marketing- mid level

Mendola Fabrics - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană pasionată de marketing, care să aducă un plus valoare echipei. Dacă ești o fire optimistă, determinată și cu o atitudine proactivă, care iubește designul de interior și ești pregătit pentru o nouă provocare, s-ar putea să fii persoana pe care o căutăm.

Cerinţe:

  • Minimum 2 ani experiență în domeniu
  • Studii superioare (preferabil terminate)
  • Limba Engleză: nivel mediu-avansat

Simț artistic dezvoltat, creativitate , atenţie distributivă, spirit de echipă
Foarte atent la detalii, organizat și proactiv, mereu conectat la noutăţi

Marketing online:

  • Cunoașterea mediilor de promovare online: Google, social media, afiliere și e-mail marketing;
  • Experiență în implementarea și gestionarea de campanii PPC: Facebook Ads, Google Adwords;
  • Experiență e-mail marketing: campanii trimitere newsletter;
  • Experiență realizare și implementare planuri de comunicare online;
  • Cunoașterea bunelor practici Search Engine Optimization (SEO);
  • Cunoaşterea programelor Adobe Illustrator şi Adobe Photoshop, Corel Draw – nivel mediu avansat

Constituie un avantaj:

  • Cursuri, califică si traininguri în domeniile Google AdWords, Marketing , Comunicare online și Vânzări

Descrierea Job-ului:

  • Propune și implementează planuri de comunicare online, cu focus pe e-mail marketing, Pinterest, inclusiv campanii PPC (Facebook, Google), valorificând bugetele alocate la maximum;
  • Implicare și organizare content foto: planificare și gestionare sesiuni foto , campanii foto-video de lansare produs, etc – alături de echipe profesioniste formate din designeri, fotografi, creative.
  • Administrare website: editare articole; adăugare bannere; seo; blog și creare content aferent;
  • Realizează concepte creative pentru promoțiile derulate, creează texte, mesaje si concepte pentru newsletter, bannere și alte materiale de promovare;
  • Creează texte și concepte pentru newsletter , bannere și alte materiale de promovare;
  • Realizarea machetelor grafice pentru diferite platforme online cât şi pentru diferituri printuri şi publicaţii;
  • Comunică atât cu echipa, cât și cu clientul în vederea stabilirii și atingerii obiectivelor;
  • Comandă materialele de marketing solicitate de către departamentele conexe;
  • Realizeazaă lunar analiza și eficiența campaniilor online gestionate;

Beneficii

  • Pachet salarial atractiv
  • Tichete de masă (20 lei/zi)
  • muncă hibridă, cu zile de home office
  • Restaurant în cadrul firmei (bazată pe ingrediente locale, proaspete) la prețuri avantajoase pentru colegi
  • 25% discount pentru cumpărături la magazinele Nobila Casa și Mendola Fabrics
  • sistem de bonusare pentru recomandări persoane spre angajare
  • participare la evenimente, concursuri sportive, alte programe after-work
  • Posibilitate dezvoltare profesională
  • Mediu de lucru tânăr și foarte dinamic
  • Colectiv profesional, dar care apreciază o glumă bună
  • Posibilitatea de a lucra într-o companie aflată în plin proces de dezvoltare
  • Interacțiunea cu cele mai noi tendințe în design interior
  • Stabilitatea unei afaceri de familie cu tradiție
  • Flexibilitate în implementarea proiectelor propuse, libertate de auto-gestionare a timpului
  • Activități în domeniul home&deco alături de designeri de interior, stiliști și evenimente de design de amploare

Sediul nostru central se află în localitatea Vlaha, într-un mediu verde, cât vezi cu ochii.

Descrierea jobului

See section above

Cu o experiență de peste 25 de ani pe piața locală și internațională, Mendola Fabrics s-a născut din pasiunea pentru textile și design interior.

Această pasiune a crescut prezența brandului în piață și am devenit cel mai mare distribuitor național de perdele și draperii.

Prin cele două evenimente anuale de lansare colecție, Open Days și Deco Days, dorim să setăm trenduri și să inspirăm.

Astăzi Mendola Fabrics este familia pasionaților pentru design interior, o familie diversă cu idei creative și cu o permanentă ambiție de a performa.

Publicat 6 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022