Publicat 11 Mar 2019 | Expiră 11 Apr 2019

Specialist Marketing | Marketing Assistant

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerințe de minime pentru ocuparea postului:

  • Studii specializate în Marketing;
  • Cunoștințe de limba engleză (minim B2);
  • Permis de conducere Categoria B;
  • Cunoștințe de utilizare a pachetului MS Office;
  • Cunoștințe de utilizare internetului și posibilităților acestuia pe o scară largă;
  • Cunoștințe de baza in domeniu grafic – nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj;
  • Cunoștințe practice in online marketing;
Abilități necesare:
  • Responsabilitate;
  • Simt tehnic;
  • Abilități bune de comunicare;
  • Abilități de soluționare a conflictelor;
  • Gândire Logica;
  • Mod de lucru precis si la timp;
  • Abilități de buna concentrare;
  • Abilitatea de a da atenție detaliilor;
  • Capacitate de a lucra sub presiune;
  • Abilitatea de a asimila cunoștințe noi într-un mod rapid și exact;
  • Simț grafic;

Descrierea jobului

Obiectivele postului:

  • Menținerea identității/imaginii companiei;
  • Menținerea apariției si a prezentei companiei pe piața la un nivel profesional
  • Îmbunătățirea și dezvoltarea reputației companiei;
  • Asigurare materialelor promoționale aparținând de marketing (cataloage, broșuri)
  • Organizarea si coordonarea evenimentelor companiei;
Responsabilități:
  • Dezvoltarea si implementarea strategiilor de marketing. Realizarea unui plan anual de marketing, propunerea unui buget de marketing anual.
  • Dezvoltarea continua a imaginii si identității firmei, atât în mediu fizic cat si online;
  • Asigurarea funcționarii paginilor web și a webshop-urilor companiei;
  • Actualizarea, planificarea, proiectarea cataloagelor, pliantelor despre companie si produselor din portofoliu. Expedierea/distribuirea acestora pentru clienți si colegi.
  • Construirea, gestionarea, actualizarea bazei de date de clienți a companiei;
  • Prezentarea si/sau trimiterea de diferite rapoarte referitoare la marketing si campanii promoționale;
  • Informarea periodica a conducerii cu privire la evoluția in domeniul marketing folosite de companie si prezentarea posibilităților noi de dezvoltare in acest domeniu;
  • Proiectarea si realizarea prezentărilor despre companie si produsele aflate in gama, pentru cursuri (training-uri), prezentări de produse si întâlniri cu clienții/furnizorii. (RO-ENG)
  • Dezvoltarea si actualizarea a cunoștințelor proprii si in unele cazuri a colegilor, in ceea ce privește postului de Specialist Marketing;
  • Responsabil pentru imaginea si comunicarea pe rețelele de socializare a in numele companiei (Facebook, YouTube, Etc.)
  • Implementarea unor practici SEO eficiente, in vederea îmbunătățirii imaginii companiei.
  • Implementarea unor campanii de GoogleAds eficiente, în vederea îmbunătățirii imaginii si vânzărilor companiei.
  • Extragerea, evaluarea si prezentarea informațiilor extrase din Google Analytics in fațacolegilor si a conducerii firmei.
  • Planificarea, organizarea si coordonarea evenimentelor (participări al târguri, team building, etc.)
  • Planificarea, redactarea, organizarea si urmărirea publicității si aparițiilor TV/Media despre companie.
  • Proiectarea si implementarea designului uniform si amenajării punctelor de lucru ale companiei.
  • Planificarea si realizarea de campanii de newsletter pe platforma on-line. Ulterior evaluarea si raportarea eficientei acestora conducerii.
  • Dezvoltarea continua a marketingului in cadrul companiei;
  • Analizarea, măsurarea și raportarea satisfacției clienților companiei.

Companie medicală privată înființată în anul 1995, astăzi una dintre primele companii medicale românești. Rețea națională consolidată aflată într-un proces continuu de evoluție. Mediu de lucru bazat pe perfomanță individuală și colectivă, pe valorile economiei de piață și ale tradițiilor naționale românești.

Expirat
Specialist Marketing | Marketing Assistant  -  CLINICA SANTE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles