Publicat 18 Apr 2019 | Reactualizat 16 Mai 2019 | Expiră 19 Mai 2019

Specialist Marketing - Craiova - per.determinata

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate;
Experiență minim 1 an în marketing, vânzări, publicitate;
Cunoștințele în Social Media, Publicitate online, Digital Marketing;
Limba engleză – nivel mediu spre avansat;
Abilități de utilizare a pachetului MS Office - nivel avansat;
Creativitate și inovație în gândire;
Abilități de comunicare în scris, verbal și prezentări;
Abilități de organizare și gestionare a timpului de lucru;
Excelente abilități de a lucra în echipă, de multitasking, de a lucra sub presiune și cu deadline-uri strânse, proactivitate, spirit antreprenorial;
Capacitate de analiză și sinteză orientată spre rezolvarea strategică a problemelor cu minimum de asistență;
Abilități de analiză pe baze de date, în vederea realizării segmentării portofoliului de clienți;
Disponibilitate la deplasări interne;
Permis de conducere categoria B.
Constituie avantaj:
experiență în colaborarea cu agenții de publicitate/media/marketing;
cunoștințe în domeniul digital marketing;
experiență marketing online și Google Adwords;
experiență în organizarea de evenimente;
participarea anterioară la târguri și expoziții în calitate de organizator;
studii și cursuri din domeniul comunicării/publicității.

Descrierea jobului

Dezvoltă și coordonează strategiile și campaniile de publicitate;
Dezvoltă și implementează campanii de promovare / comunicare pentru produsele alocate, la nivel național și / sau local;
Propune criterii și efectuează segmentarea clienților companiei, pe baza căreia propune acțiuni de atragere, menținere și creștere a numărului de clienți;
Participă la lansarea pe piață de produse și servicii noi;
Evaluează produsele și serviciile alocate și propune soluții, strategii și acțiuni de optimizare a performanței acestora;
Dezvoltă materialele de marketing - scriere de conținut pentru site-uri și o serie de materiale promoționale (flyere, bannere, cataloage, roll-up-uri etc.);
Realizează analiza SWOT a competitorilor și a trendurilor industriei, la nivel național și internațional;
Oferă recomandări pentru imbunatățiri, noi abordări și perspective legate de: canale de comunicare, mesaje, grupurile țintă, prioritizarea mesajelor, vizibilitate;
Gestionează relația cu furnizorii externi de servicii în legatură cu activitatea de marketing (studiide piață, cercetare de piață, promovare produse/servicii etc.);
Gestionează bugetele alocate, optimizează costurile și urmărește constant performanța campaniilor;
Colaborează cu direcțiile de vânzări pentru implementarea strategiei de vânzări;
Realizează rapoarte centralizate din punct de vedere buget și eficiență pentru campaniile de marketing.

Grupul CEZ în România este reprezentat prin 8 companii – Distribuție Energie Oltenia, CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development şi TMK Hydroenergy Power.
Grupul CEZ este prezent pe piaţa românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuţie a energiei electrice Electrica Oltenia SA.
După procesul de separare a activităţilor (unbundling) încheiat cu succes în anul 2007, Distribuţie Energie Oltenia (fostă CEZ Distribuţie) asigură alimentarea cu energie electrică a şapte judeţe: Argeş, Dolj, Gorj, Mehedinţi, Olt, Teleorman şi Vâlcea.
CEZ Vânzare este principalul furnizor de energie electrică din sud-vestul României dar şi furnizor de gaze naturale, cu un portofoliu de clienţi casnici şi industriali care depăşeşte 1,4 milioane de clienţi.

Expirat
Specialist Marketing - Craiova - per.determinata  -  CEZ VANZARE SA