Publicat 04 Sep 2020 | Reactualizat 18 Sep 2020 | Expiră 04 Oct 2020

Specialist Marketing & Content Online

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Experienta in marketing online . Bune cunostinte in domeniile: social media marketing, online marketing, email marketing, PR, blogging.
Gestionarea paginilor, ad accounturilor, campaniilor, bugetelor si masurarea rezultatelor in Facebook Business Manager.
Abilitati de exprimare corecta, atat verbal cat si in scris, si de a compune texte de sinteza sau de analiza, creative si usor de inteles, atat in limba romana, cat si in limba engleza.
Creare de continut adaptat mediului in care este publicat, content writing si copywriting - offline si online.
Persoana organizata, atenta la detalii, orientata spre rezultate. Capacitate de analiza si de organizare.
Creativitate si originalitate.

Descrierea jobului

Administrarea continutului din portalul companiei, a campaniilor promotionale online si a portalului eshop.
Organizeaza si coordoneaza campaniile de promovare pe social media (Facebook, Instagram, LinkedIn)
Scrie texte SEF (search engine friendly) pentru: social media, comunicate PR, newslettere, bannere, materiale de promovare, website-uri.
Administreaza contentul din portalurile media unde sunt contractate spatii publicitare.
Scrie articole de prezentare a produselor si a serviciilor, administreaza continutul web, monitorizeaza, adapteaza si optimizeaza continutul site-urilor.