Specialist logistică

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii universitare;
Cunoștințe de operare PC, pachetul MS Office;
Personalitate ordonată, analitică, pragmatică;
Cunoștințe de limbă engleză;
Experiență profesională

Descrierea jobului

Coordonează toate operațiunile logistice ante și post producție în interfața cu transportatorii;
Optimizează permanent costurile legate de transport și formalități;
Elaborează rapoarte de activitate și prognoza cheltuielilor aferente activităților de logistică;
Urmărește și verifică respectarea programului de livrări;
Verifică documentele de transport;

HS Baco Panels este parte a grupului HS Timber Group și își are originile într-o afacere de familie austriacă, cu peste 400 de ani de experiență în industria de prelucrare a lemnului.

În prezent, compania operează în România trei fabrici de cherestea – la Sebeș, Rădăuți și Reci, o fabrică de panouri încleiate din lemn masiv la Siret și una de panel la Comănești, având o echipă perfomantă și dedicată de 3.000 de persoane.

Publicat 17 nov. 2021 Expiră 17 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos