Specialist logistică (Project-Based – 2 ani)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm o persoană cu cel puțin 6 luni experiență într-o companie de transport pentru a ocupa postul de Specialist logistică în cadrul fabricii Rondocarton din Sânnicoară, Apahida. Candidatul ideal trebuie să aibă:
- Experiență și cunoștințe de dispecer / planficator logistică;
- Spirit organizatoric;
- Gândire logică;
- Aptitudini matematice;
- Capacitate de concentrare;
- Cunoștințe de operare PC;
- Cunoștințe specifice domeniului transporturi (timpi de condus, mod de organizare al grupajelor, rute de transport).

Descrierea jobului

Poziția de Specialist logistică presupune:
- Planificarea transportului de produse finite din cadrul fabricii;
- Calcularea suprafețelor din camion ținând cont de specificul mărfurilor;
- Organizarea mărfurilor în camion ținând cont de specificul acestora;
- Calcularea datei de livrare, ținând cont de orele de condus ale șoferilor, timpii de încărcare și timp tranzit.
- Urmărirea producției pentru produsele ce urmează să fie livrate;
- Păstrarea legăturii cu clienții și actualizarea statusului comenzii;
- Operarea sistemeor de lucru specifice domeniului;
- Operarea diverselor rapoarte și centralizatoare în excel.

Grupul Rondo Ganahl este un grup Austriac care își are rădăcinile în 1797. Afacerea de bază este fabricarea / colectarea hârtiei și producerea de ambalaje din carton ondulat.

Cu cele mai moderne utilaje se produc ambalaje de cea mai înaltă calitate, stabilindu-se noi standarde în industria cartonului ondulat și oferind clienților produse fabricate cu precizie și imprimate în mod impecabil.

Transilvania Pack and Print, un principal furnizor de ambalaje tipărite offset din hârtie și carton duplex/triplex, a fost achiziționată în decursul anului 2019 de către grupul Rondo Ganahl prin subsidiara sa din România, Rondocarton.

Prin această achiziție, Rondocarton intenționează să-și întărească și să-și extindă portofoliul, consolidând și mai mult poziția de unic partener de soluții de ambalat pentru clienții săi.

Publicat 1 iul. 2021 Reactualizat 29 iul. 2021 Expiră 31 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos