Specialist Logistica/Expeditor Junior Intern - Bolintin Deal

DB Schenker - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Experiență pe un post similar sau în domeniul Logisticii - reprezintă un avantaj;
  • Absolvent/ă al/a unei institutii de învățământ de specialitate (Transporturi);
  • Pasionat/ă de domeniul Transporturilor Rutiere;
  • Cunoștințe limba engleză - nivel mediu;
  • Cunoștințe PC și MS Office - nivel mediu;
  • Orientare către client și atenție de la detalii;
  • Bune abilități de comunicare și capacitate de colaborare.

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
  • Colaborează în permanență cu furnizorii, casele Schenker și clienții în vederea gestionarii transporturilor de mărfuri prin email sau în mod direct - dispecerat;
  • Pregătește și predă dosarele / documentele pentru transportatori (șoferi) și verifică avizele acestora;
  • Centralizare / raportare date;
  • Arhivează documente aferente transporturilor conform procedurilor interne;
  • Menține in permanență legatura cu soferii/firmele de transport colaboratoare;
  • Colaborează cu alte departamente interne pentru a desfășura transporturile de mărfuri în cele mai bune condiții.

Beneficii:
  • Tichete de masă;
  • Dezvoltarea unei cariere în domeniul logisticii într-un mediu interactiv şi prietenos;
  • Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activităţile zilnice;
  • Abonamente Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii Schenker;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

At DB Schenker, you are part of a global logistics network that connects the world. A network that allows you to shape your career by encouraging you to contribute and truly make a difference.

With more than 74,500 colleagues worldwide, we welcome diversity and thrive on individual backgrounds, perspectives and skills. Together as one team, we are Here to move.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022