check_circle

Job verificat

|Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 11 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

SPECIALIST IT&C

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare cu profil tehnic
  • Experienta in gestionarea si implementarea proiectelor informatice, in colaborare cu departamentele implicate
  • Experienta in implementare, administrare si suport pentru sisteme ERP (constituie avantaj iScala)
  • Expertiza si cunostinte de procesare si stocare, precum si de constructie si administrare a sistemelor de raportare
  • Cunostinte avansate de administrare: Windows Server, Active Directory, Exchange Server, Dynamics CRM, VMWare
  • Cunostinte avansate de administrare si programare SQL Server
  • Cunostinte avansate Microsoft Office
  • Abilitatea de a gestiona bugetul si relatiile cu furnizorii

Descrierea jobului

  • Evalueaza, analizeaza, raporteaza si face recomandari pentru imbunatatirea si dezvoltarea sistemelor IT&C
  • Mentine eficacitatea si eficienta organizationala prin definirea, furnizarea si sprijinirea planurilor pentru implementarea tehnologiilor informatice
  • Identifica domeniile problematice si implementeaza solutii in timp util
  • Face auditul sistemelor si evalueaza rezultatele acestora
  • Gestioneaza bugetul departamentului IT&C
  • Implementeaza si coordoneaza toate procesele si procedurile IT&C, inclusiv a celor privind arhitectura sistemelor, securitatea, disaster recovery, standarde, achizitii si furnizarea de servicii suport
  • Administreaza softul ERP (programare Query-uri, adapteaza impreuna cu producatorul /furnizorul functiile ERP cu cerintele Companiei – activitate comerciala si fluxul de documente)
  • Supervizeaza furnizarea de servicii pentru utilizatorii finali, inclusiv servicii de asistenta tehnica si help desk
  • Gestioneaza securitatea datelor, accesului la retea si a sistemelor back-up
  • Identifica, analizeaza si se intereseaza asupra nevoilor utilizatorilor, fezabilitatea analizei si oportunitatilor si costurilor, propunand solutiile spre aprobare conduceriiGestioneaza hardware-ul si software-ul IT&C al Companiei, securitatea informatiilor si echipamentelor

Cu o experienta de peste douazeci si cinci de ani in domeniu, Aectra Agrochemicals, leaderul pietei de nutritie si stimulare a cresterii a plantelor din Romania, continua sa investesteasca in cea mai performanta si profesionista echipa din Agribusiness. Suntem determinati sa continuam sa creem si sa dezvoltam segmentele de piata vizate, prin portofoliul unic si inovator in domeniu (e.g. ATONIK, TERRA SORB, BlackJak, etc), prin expertiza tehnologica acumulata in ultimele decenii impreuna cu partenerii nostri si, mai ales, prin intermediul valorii si cunostiintelor echipei noastre de profesionisti Suntem o Companie care prin Inovatie, Profesionalism, Implicare si Performanta, aduce un aport semnificativ in segmentul cu cea mai impresionanta dinamica si dezvoltare tehnologica din Agribusiness.

Expirat
SPECIALIST IT&C  -  AECTRA AGROCHEMICALS