SPECIALIST INSTALATII HVAC-DEPARTAMENT MENTENANTA

BK TECHNIK SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice (Instalatii, Electrotehnica, Energetica, Electronica, Automatica)
  • Experienta in mentenanta sistemelor HVAC - minim 5 ani
  • Cunoaşterea limbii Engleze – nivel avansat
  • Bune cunostinte operare PC (MS Office)
  • Permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate pentru intervenţii în caz de urgenţe sau necesitate în afara programului normal de lucru
  • Cunoştinte solide de legislaţie specifică domeniului HVAC
  • Putere de analiză şi atenţie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele, îndemânare, precizie, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, deţinerea abilităţilor fizice necesare îndeplinirii atribuţiilor specifice, imaginatie tehnica, putere de concentrare.
  • Responsabilitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale.

Descrierea jobului

  • Auditează instalații/echipamente sisteme de incalzire/racire/ventilație/aer condiționat. Identifică si centralizează neconformitățile intalnite.
  • Intocmeste ofertele de inlaturare a neconformităților
  • Verifică și urmăreste lucrări de întreținere tehnică preventivă, intervenții planificate/neplanificate, reparații echipamente și instalații din cadrul clădirilor/obiectivelor aflate în portofoliul de clienți al Societății
  • Participă activ la întocmirea unor oferte de preț pentru servicii de întreținere tehnică a cladirilor, a instalațiilor sau echipamentelor tehnice din dotarea acestora, precum și alte servicii tehnice pe care Societatea este interesată să le oferteze.
  • Efectuează traininguri de specialitate tehnicienilor din siteuri sau din echipele mobile.
  • Participă la elaborarea/actualizarea procedurilor operaționale, ca urmare a modificărilor organizatorice și legislative intervenite în derularea activității societatii
  • Acordă asistentă tehnică in stabilirea modului de tratare a defectelor apărute în exploatarea echipamentelor/sistemelor/instalatiilor HVAC astfel incat sa se asigure nivelul de calitate corespunzator cerințelor beneficiarilor.
  • Asigură suport responsabililor de proiect la intocmirea planurilor de mentenanță tehnică pentru clădiri, instalații sau echipamente, a unor documentații sau rapoarte tehnice,

Suntem o companie specializată în execuția de instalații electrice si instalatii mecanice, precum și în oferirea de soluții pentru mentenanța tehnică a clădirilor. Cu o prezență de peste 19 ani pe piața din România, membră a grupului BK a.s (Slovacia), ne-am desfasurat activitatea în această perioadă atât ca antreprenor general de instalații cat si contractor pentru proiectare si executie instalații electrice, reușind prin proiectele realizate să ne creem o poziție solidă și un nume pe piața de profil.

Investim în mod constant în perfecționarea profesională a angajaților noștri, în tehnologii actuale și echipamente moderne pentru a putea oferi clienților noștri servicii de calitate certificată, bazate pe soluții inovatoare, integritate și profesionalism. Cunoștințele și abilitățile întregii echipe BK Technik sunt fundamentul şi garanţia satisfacţiei clienţilor noştri. Dedicarea inginerilor BK Technik asigură oferirea de soluţii optime sub raportul eficienţei costurilor, al confortului şi siguranţei lor.

Publicat 19 nov. 2021 Reactualizat 17 dec. 2021 Expiră 19 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos