Specialist/Inspector resurse umane si salarizare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Curs de Inspector resurse umane – obligatoriu;
  • Experienta in domeniul salarizarii - constitue un avantaj;
  • Cunostinte bune ale pachetului Microsoft Office, in special Word/Excel;
  • Foarte bune cunostinte in domeniul resurselor umane si REVISAL;
  • Abilitati de comunicare, relationare, planificare si management al timpului;
  • Abilitate de a lucra cu cifre, atenție la detalii, aptitudini de analiza si sinteza;
  • Cunosterea programului SAGA;
  • Bune cunoștințe de limba engleză;
  • Fire dinamică, flexibilă, foarte bine organizată, cu dorința de a învăța și capacitate de a lucra în echipă;
  • Experienta de minim 2 ani in domeniul HR.

Descrierea jobului

  • Gestionarea un portofoliu de firme, mentinerea legaturii cu clientii;
  • Redactarea si intocmirea dosarelor personale (contracte individuale de munca, adeverinte, acte aditionale, decizii de incetare, suspendare, etc);
  • Operarea tuturor modificarilor in sistemul informatic (ex: SAGA) si in REVISAL;
  • Colectarea si centralizarea tuturor informatiilor justificative privind statul de plata (pontaje, concedii medicale, de odihna, modificari de salarii, prime, bonusuri etc.);
  • Calcul salarial lunar (intocmirea statelor de plata si a centralizatoarelor de impozite si taxe datorate statului);
  • Generarea notelor contabile, intocmirea si verificarea D112;
  • Transmitere in mod organizat cu respectarea termenelor impuse de client a situatiilor lunare (state de plata, fluturasi, op-uri);
  • Inregistrarea concediilor medicale si intocmirea dosarelor pentru recuperarea sumelor de la Casa de sanatate.

Suntem o echipă tânără, ne plac cifrele și ne pricepem să lucrăm cu ele încă din 2011. Cel puțin așa spun clienții noștri, cărora le suntem foarte dedicați și în întâmpinarea cărora venim cu o gamă largă de soluții în ceea ce privește contabilitatea. Suntem prezenți în București, Cluj-Napoca, Timișoara, Iași și Chișinău, însă nu avem de gând să ne oprim aici.
Publicat 20 ian. 2022 Reactualizat 19 feb. 2022 Expiră 19 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos