Publicat 14 Dec 2012 | Reactualizat 04 Ian 2013 | Expiră 06 Ian 2013

Specialist in logistica, ofertare si licitatii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare
Cunostinte:
➢ Cursuri de: comunicare, achizitii publice,tehnici de vanzare, negociere
➢ Cunostinte generale de medicina, fizica, chimie, management, marketing
➢ Operare PC – nivel mediu, minim pachet Office
➢ Limbi straine –limba engleza
Experienta:
➢ Pe un post similar: minim 1 an

Descrierea jobului

CANDIDATUL IDEAL:
Cunostinte:
➢ Operare PC – nivel mediu
Experienta:

Aptitudini:
➢ excelente abilitati de comunicare
➢ spirit de observatie
➢ spirit de echipa
➢ capacitate de invatare rapida
➢meticulozitate
➢ capacitatea de a lucra eficient in conditii de stres
➢ organizarea si prioritizarea activitatilor
➢ analiza si sinteza
➢ perseverenta
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ spontaneitate
➢ spirit de initiativa

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

➢ Oferirea suportului tehnic si logistic pentru Departamentul de Vanzari, in vederea
promovarii produselor din portofoliul alocat
➢ Pregatirea ofertelor comerciale pentru prezentarea acestora de catre reprezentantii de vanzari la clientii identificati
➢Introducerea datelor si mentinerea la zi a softului personalizat privind managementul relatiei cu clientii
➢ Urmarirea anunturilor publicate in SEAP in vederea identificarii oportunitatii privind participarea la licitatii
➢Analiza caietelor de sarcini si transmiterea anunturilor de participare si a cererilor de oferte catre persoanele interesate
➢Colaborarea cu personalul companiei pentru analizarea caietelor de sarcini si intocmirea ofertelor tehnice si financiare
➢Colaborarea cu partenerii firmei pentru definirea modului de indeplinire a conditiilor de calificare
➢Pregatirea si transmiterea cererilor de clarificare precum si urmarirea primirii raspunsului la acestea
➢Intocmirea documentatiei de calificare si depunerea ofertelor in vederea participarii la procedurile de achizitii publice
➢ Adaugarea produselor in catalogul de produse din SEAP
➢Urmarirea, preluarea si gestionarea procedurilor de achizitie directa in SEAP
➢ Oferirea suportului logistic in vederea finalizarii vanzarilor (inregistrare contracte, inregistrare comenzi, pregatire documente livrari, organizare livrari)
➢ Mentinerea corespondentei cu furnizorii
➢ Preluarea solicitarilor de service din partea clientilor si transmiterea acestor informatii colegilor vizati
➢ Planificarea si organizarea propriei activitatii, pe baza unui bun management al timpului
➢ Administrarea propriu-zisa a punctului de lucru, daca este cazul

MEDIST Imaging & Point of Care. Firma cu capital 100% romanesc, infiintata in 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate importul, comercializarea si service-ul de aparatura medicala. Reprezentant autorizat General Electric Healthcare pentru diviziile de ultrasonografie, radiologie, mamografie si osteodensitometrie importa si comercializeaza echipamente medicale utilizate in specialitatile radiologie-imagistica, ORL, obstetrica-ginecologie, ATI, chirurgie. Firma dispune de birouri in Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Iasi.

Expirat
Specialist in logistica, ofertare si licitatii  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles