SPECIALIST IN DOMENIUL CALITATII

SC MEGAOHM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

* Sa fie riguros
* Dispus la idei si activitati noi de lucru
* Sa fie un bun colaborator
* Sa vina cu idei noi
* Abilitatea de a trata mai multe subiecte în același timp
* Cunoasterea diferitelor metode de rezolvare a problemelor (8D, …)
* Cunostinte de electromecanica
* Cunostinte in cablare, sertisaj
* O buna cunoastere a programului Excel
* Cunoastere a sistemului de calitate si certificare ISO9001
* Cunostinte de limba franceza sau engleza.
* Experiența in domeniu constituie un avantaj

Descrierea jobului

* Se implica in dezvoltarea sistemului de calitate si certificarea IS09001 al fabricii
* Sa efectueze audit al calitatii proceselor si produselor.
* Sa realizeze audit intern
* Sa colaboreze la auditul clientilor si certificarilor cu responsabilul de calitate al grupului Ampere.
* Sa inregistreze si sa proceseze neconformitatile interne si externe.
* Sa dezvolte metode de rezolvare a problemelor legate de calitate.
* Sa puna in aplicare metodele « Poka Yoke » si metodologiile specifice grupului.
* Se implica in dezvoltarea calitatii productiei.
* Sa colaboreze cu responsabilului de atelier pentru formarea și calificarea personalului.
* Sa colaboreze si sa sprijine responsabilul de atelier pentru dezvoltarea proceselor de control.
* Sa gestioneze calibrarea dispozitivelor de control ale fabricii
* Sub supravegherea unui specialist, sa verifice conformitatea exigentelor PSI / ITM

MEGAOHM este o firma de asamblare cablaje auto si isi desfasoara activitatea in Maramures, Sighetu-Marmatiei. Suntem pe piata de 8 ani. Aceasta firma face parte din grupul AMPERE, care are companii in Franta, Tunisia, Maroc si Romania.
Publicat 29 apr. 2022 Expiră 29 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos