Specialist in domeniul calitatii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

-Studii: superioare, de preferat tehnice;
-Experienţa profesională: minim 1 an experienţă în domeniu, la lucrări de construcţii infrastructură;
- Cunostinţe utilizare pachet Office;
- Cunoștințe generale în domeniul managementului calității (fluxuri, procese, instrucțiuni de lucru etc.);
- Cunoștințe generale despre standarde ISO 9001:2015; ISO 14001:2015; ISO 27001:2013;
- Cunoștințe generale despre Normativul C56/2002 - verificarea calitãţii şi recepţia lucrãrilor de instalaţii aferente construcţiilor;
- Cunoștințe generale despre Legea 10/1995 privind calitatea în construcţii;
- Abilitate de învãţare rapidã; abilitãţI de comunicare; capacitate de planificare şi organizare; abilitãţi de negociere; atenţii la detalii; capacitate decizionalã;
- Permis conducere categorie B ;
- Limba Engleză (scris, citit, conversaţie): nivel mediu.

Descrierea jobului

- Asigurã controlul calitãţii lucrãrilor în conformitate cu prevederile proiectelor, caietelor de sarcini şi ale reglementãrilor tehnice în vigoare şi verificã existenţa înregistrarilor aferente;
- Verificã respectarea tehnologiilor de execuţie şi aplicarea corectã a acestora;
- Verificã existenţa documentelor de calitate ale materialelor şi echipamentelor, înainte de a fi puse în operã;
- Participã la fazele determinante ale lucrãrii, verificând asigurarea condiţiilor necesare efectuãrii acestora, în scopul obţinerii acordului de continuare a lucrãrilor;
- Asigurã consultanţa privind întocmirea documentelor calitãţii referitor la execuţia lucrãrilor şi a cãrţii tehnice;
- Urmãreşte soluţionarea obiecţiilor din Procesul-Verbal de recepţie la terminarea lucrãrilor şi îndeplinirea recomandãrilor Comisiei de recepţie;
- Monitorizeazã şi evalueazã procesele sistemului de calitate;
- Coordoneazã modificãrile necesare procesului şi se asigurã cã acestea sunt planificate şi documentate conform sistemului de management al calitãţii, astfel încât sã se realizeze rezultatele intenţionate;
- Este responsabil de aprobarea documentaţiei de sistem conform autoritãţii şi se asigurã cã procesul de gestionare a acesteia este conform procedurilor în vigoare;
- Se asigurã cã existã activitãţi de verificare şi mãsurare în diferite etape ale procesului de producţie/ execuţie;
- Evalueazã dacã au fost îndeplinite criteriile de acceptanţã pentru produse şi procese, acolo unde este cazul;
- Este direct responsabil de gestionarea proceselor şi produselor neconforme, atât în privinţa materiei prime, cât şi a produselor finite, prin organizarea procesului de investigare, definire şi implementare corecţii şi acţiuni corective.
- Păstrează confidenţialitatea datelor la care are acces.
- Reprezintă societatea în relaţiile cu organele municipale, judeţene şi alte organe care se ocupă de avizări care ţin de proiectele executate;
- Verificarea prin intermediul auditurilor de proces ca: infrastructura, mediul de desfãşurare a proceselor, personalul care poate influenţa performanţa şi eficacitatea sistemului de management al calitãţii sunt optime pentru realizarea conformitãţii;

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 21 apr. 2022 Expiră 21 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos