Publicat 15 Ian 2021 | Reactualizat 14 Feb 2021 | Expiră 15 Feb 2021

Specialist in domeniul calitatii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate absolvite cu diploma de master– institutie de invatamant superior de profil biochimie, chimie sau biologie, recunoscuta de OBBCSSR;
  • Minimum 1 an experienta in domeniul calitatii in laboratoarele de analize medicale;
  • Cursuri de calificare in domeniul calitatii, audit intern pentru sistemul de management al calitatii in laboratoarele medicale conform standardului SR EN ISO 15189;
  • Cunostinte generale de biologie, biochimie, hematologie, metode analitice si corelatii tehnice si cunostinte referitoare la functionarea unui laborator de analize medicale;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Stapanirea tehnicilor de comunicare eficienta: claritatea discursului/ comunicare persuasiva/ stapanirea tehnicilor de comunicare in scris si verbal; capacitate de intelegere si de interactiune cu diverse tipuri de personalitati;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitatea de a livra rezultate - orientare catre rezultate, atingerea obiectivelor, urmarirea tuturor etapelor unui proiect, identificarea si rezolvarea problemelor complexe;
  • Disponibilitate deplasari in Bucuresti si provincie.

Descrierea jobului

  • Elaboreaza si imbunatateste strategiile in domeniul calitatii;
  • Asigura organizarea si planificarea activitatilor de implementare a sistemului calitatii;
  • Asigura mentinerea sub control a documentatiei sistemului de management al calitatii;
  • Elaboreaza programele de actiuni corective si preventive;
  • Participa la elaborarea planului de imbunatatire al sistemului de management al calitatii;
  • Participa la analiza rezultatelor obtinute la controlul extern si urmareste implementarea actiunilor corective in cazul in care nu sunt indeplinite criteriile de control;
  • Coordoneaza revizuirea procedurilor specifice, a instructiunilor de lucru, evalueaza si urmareste implementarea planurilor de imbunatatire;
  • Urmareste informarea personalului laboratorului asupra concluziilor analizei de management si a deciziilor luate si supervizeaza actiunile derulate in urma acesteia;
  • Monitorizeaza rezultatele evaluarii externe a calitatii si urmareste implementarea actiunilor corective in cazul in care nu sunt indeplinite criteriile de control;
  • Se asigura ca la nivel de laborator se utilizeaza numai documente cuprinse in Sistemul de Management al Calitatii;
  • Urmareste planul de instruiri interne si externe pentru personalul laboratorului;
  • Urmareste cunoasterea, aplicarea si respectarea sistemului de management al calitatii in laborator;
  • Sprijina respectarea cerintelor standardului de acreditare, cerintele RENAR, ghidurile cerute de acreditare.

Synevo este cel mai important furnizor de servicii de diagnostic de laborator din România, oferind peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. La finalul anului 2019, Synevo România administra o rețea națională de 17 laboratoare și 123 de centre de recoltare a probelor biologice, efectuând pe parcursul întregului an aproximativ 16 milioane de teste. (www.synevo.ro)

Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în anul 1995 (www.medicover.com).

Expirat
Specialist in domeniul calitatii  -  SYNEVO ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles